לתשומת לב הנוסעים – תרמיות בסין
 
סין איננה מדינה מסוכנת לתיירים ומקרי הפשע בה מועטים יחסית, אך יחד עם זאת כמו בכל יעד תיירותי, גם בסין ישנן מלכודות תיירים ותרמיות. גם כאן הנוכלים מכירים כל טריק המסוגל להפריד בין התייר הממוצע ומיטב חסכונותיו. 
 
את תרמית התה הזכרנו בעבר; זוג "סטודנטים" שפשוט ייגשו אליכם – התיירים - ויפתחו בשיחת חולין תוך כדי שמספרים על מקום בו עורכים טקס תה מרהיב "שאסור לכם לפספס"!  במידה ונעניתם להצעה, יוליכו אתכם למקום קטנטן אשר בו אכן נערך הטקס בליוויי הסברים, והם יהיו המתורגמנים שלכם לאורך הטקס. הטקס עצמו נחמד מאוד ואכן מלווה בהסברים וטעימות אך בפועל כל אחת מהטעימות הקטנות הללו עולה כסף – לא מעט כסף - כשהחשבון הסופי יגיע בסוף תגלו שמדובר בכמה מאות דולרים (במיוחד אם הצהרתם שתשלמו גם על ה"סטודנטים התפרנים").
 
בבייג'ין, מסתבר, ישנה מלכודת תיירים חדשה – "תיירות מקומיות" המציעות לגלות את העיר הגדולה יחד אתכם. ה"תיירות" הן סיניות ומציגות את עצמן כתושבות מחוז מרוחק בסין. אותן "תיירות" יסתובבו כמובן ליד מרכזי תיירות גדולים ויפנו בעיקר לתיירים שמסתובבים לבד. הן פונות לתיירים בנימוס, אך עם זאת נוהגות בעקשנות ומסרבות להרפות. הדרך משם לאירוח ב"טקס התה" קצרה...
 
אם תגיעו ל"עיר האסורה" תגלו שישנם מדריכים מורשים ומוסמכים של המקום עם תג זיהוי, שמבדילים אותם מהשאר. ההדרכה גם כאן בתשלום אך אתה יכול להיות שקט יותר במהלך הסיור (בדיוק כמו לקחת מונית מורשית משדה התעופה למלון). ותמיד ישנה גם האופציה לרכישת כרטיס כניסה עם הסבר במגוון שפות באמצעות אוזניות.
 
אז איך נמנעים מהמלכודת? 
 
שימו לב לסטודנטים/ צעירים חברותיים במיוחד שששים לדבר אתכם על חוויותיכם בסין ומתעניינים בכם יתר על המידה.
היו זהירים בבחירת חברים חדשים. ייתכן וזה לא הזמן המתאים להיות חברותי ועדיף להיצמד להסברים באוזניות...
 
לייבסיטי - בניית אתרים