טלפונים סלולריים וטאבלטים
 
הסינים ממשיכים לכבוש את שוק מוצרי הצריכה האלקטרוניים, וכיום סין היא שוק הטלפונים הגדול ביותר בעולם. עד לפני מספר שנים המצב היה שונה בהרבה, כאשר היצרנים הסינים העדיפו לייצר מכשירים בסיסים במחירים זעומים, אך היום המצב אחר לגמרי - השוק האסיאתי מציע מכשירים "חכמים" (SMARTPHONES)  ומתחנן לפריצה לשווקים אירופאים ואמריקאים.

מה ניתן להשיג כיום בארץ? דגם על בסיס אנדרואיד הזול ביותר, עם מסך קטנטן וזיכרון מינימלי עולה כ- 700-900 ₪. מחירים למכשירי אנדרואיד באיכות סבירה רק מתחילים מ- 1,500 ₪ ועדיין –  מדובר על מכשיר עם מסך בינוני ביותר וזיכרון של כ- 512  MB , שלא  יאפשרו לכם לנהל את כל האפליקציות הבסיסיות ללא בעיות ועיכובים.

מסתבר שהשוק סיני יכול להציע לך מבחר סמארטפונים במחירים שנעים בין 200$ ל- 250$. לא מדובר פה בזיופים, אלא במכשירים המיועדים לשוק המקומי ונמכרים כמו לחמניות חמות בכמויות של מיליונים בשנה!

לדוגמא, ניקח מכשיר של יצרן סיני בשם ThL, דגם:

ThL W3+ Smart Phone 4.5 Inch 720P IPS Screen Android 4.0 MTK6577 1G RAM 3G GPS WiFi

 


את דגם זה ניתן לרכוש באתר סיני ב- 217$ בלבד, כולל משלוח לישראל. תמורת תוספת של  דולרים בודדים, תוכלו לקבל את המכשיר תוך 5 ימי עסקים. בנוסף, ישנה גם אופציה לבקש  מהספק להתקין במכשיר גרסאות ואפליקציות לשוק המערבי.

המכשיר כולל שתי סוללות שמחזיקות יום וחצי, כל אחת,  מסך איכותי מאוד בגודל 4.5 אינץ', 1280X720 פיקסלים. תוכנות ניווט (WAZE) ואינטרנט 3G פועלים על המכשיר בלי שום בעיה. הוסיפו לכל אלו עיצוב יפה ומדרני ותיווכחו כי זוהי אחת הקניות המשתלמות שביצעתם.

החשש הרווח בנוגע לקניה מחו"ל באינטרנט הוא הסיכוי שהחבילה תתגלה במכס ותאלצו לשלם 31% ממס קניה – גבוה אמנם, אך עדיין משתלם. גם סיכון כזה ניתן למזער: אם תבקשו מהספק לשלוח דרך דואר סינגפור, הסיכוי שהחבילה שלכם תתגלה ע"י המכס קטן בהרבה.
 
בנוגע לטאבלטים מצב הוא קצת פחות אופטימי.
היצרנים הסינים כנראה עוד לא התפתחו מספיק כדי להתחרות עם איכות היצרנים מערביים.
ניקח לדוגמא טאבלט דגם Cube U30GT , אותו ניתן להזמין מסין ב- 200$ (כולל שילוח מסין).
בעלות זו תוכלו לקבל טאבלט Android 4 עם מסך בגודל 10.1" ובאיכות של  1280х800 פיקסלים. כמו כן, לטאבלט שתי מצלמות וסוללה שמחזיקה 6-8 שעות.

בארץ, לעומת זאת, דגם של ASUS, EEE 201 עולה 2,000 ₪. רכישה בארץ כוללת אמנם אחריות (דבר שלא תקבלו מיצרן סיני), אבל בכל זאת לפני שקונים טאבלטים למטרות שוליות יחסית (שעשוע לילדים), כדאי לקחת בחשבון את האופציה של מכשיר סיני...
 
לייבסיטי - בניית אתרים