ארוחת צהריים לכל תלמיד בכפרים עד 2015
 
סין מתכננת לבנות עד 2015 מזנונים בכל בתי הספר היסודיים והתיכוניים באיזורי הכפר העניים, שיספקו ארוחות מזינות ובטוחות לכלל התלמידים.
על פי חוזר שהופץ ב-5 בינואר השנה על ידי משרד החינוך ומשרד הכלכלה, על השלטונות המקומיים להגיש תוכניות לבניית חדרי אוכל והקצאת תקציבים לאישור המשרדים לפני תחילת העבודה. לא צויין תאריך לתחילת העבודה הממשית.

תלמידים סינים באיזורים הלומי העוני לעיתים קרובות מסתמכים על ארוחות צהריים הממומנות על ידי הממשלה או תורמים עצמאיים. בסוף 2011, כחמש מאות עיתונאים וכלי תקשורת מקומיים ברחבי סין יצרו את הפרוייקט "ארוחת צהריים חינם עבור ילדים", שזכה לתרומות של מיליוני יואן. הפרוייקט נפתח באתר האינטרנט Tmail.com, וכל ארוחת צהריים לילד עולה 3 יואן (כחצי דולר), הסכום המינימלי שניתן לתרום באתר. הכסף משמש עבור בניית חדרי אוכל, העסקת עובדים ורכישת מזון. באתר ניתן גם לרכוש ארוחות של ילד אחד למשך חודש שלם ב-66 יואן, או 600 יואן לשנה שלמה. התרומות עוברות ישירות לבתי הספר, ובאתר ניתן לראות בשקיפות מלאה את התהליך שעברה התרומה עד בית הספר.

בחוזר צויין שחלק מהממשלים המקומיים לא הפנימו כהלכה את חשיבות העניין, וכתוצאה מכך הגישו תוכניות ירודות ומשאבים פיננסיים לא מספקים. החוזר דרש מהשלטונות המקומיים להשקיע מחשבה בפרטים הקטנים של התוכנית, כגון מספר כיסאות או אמצעי הגנה נגד רעידות אדמה.

באותו היום, רשות הדפוס הכללית קראה לבתי דפוס מקומיים לרכוש כמות מספיקה של מילונים מסובסדים לבתי ספר באיזורי הכפר העניים. קריאה זו מופיעה בעקבות דיווחים בתקשורת על מילונים מזוייפים שחולקו בבתי ספר ברחבי סין. המילונים האלה הסבו נזק לימודי רב לילדים וזרעו בלבול, בעיקר באיזורי הכפר, שם קשה להשיג עותק רשמי של המילון. על פי הרשות, למעלה משלושים בתי דפוס ברחבי סין יספקו השנה 100 מיליון מילונים לתלמידי בית ספר באיזורים הכפריים.

מאת: סינהואה ברשת, תרגום: רן בולדור,הכתבה פורסמה באתר הרדיו הבינלאומי של סין hebrew.cri.cn?d=helios.   
לייבסיטי - בניית אתרים