צ'נגדו – כוכב עולה במגזר העסקי בסיןמי שהייתה עד כה מפורסמת במטעמים חריפים ובדובי פנדה ענקיים, הופכת לאטרקציה עסקית לכל דבר. אותה נוכחות עסקית באה לידי ביטוי בעיקר בתערוכות המרשימות והתכופות שמתקיימות בבירת מחוז סיצ'ואן, הממוקמת בלב סין.
 
מי מכם שמכיר את סין, יודע כי תעשיית התערוכות היא חלק בלתי נפרד מהמארג העסקי והמסחרי של המדינה. בכל שנה מתקיימות עשרות אלפי תערוכות במגוון תחומים ונדמה כי המספר רק הולך וגודל.
 
העובדה כי צ'נגדו הצליחה להיכנס לזירת המארחות של אותן התערוכות מעידה על הפיתוח שנעשה בעיר. למעלה מ - 500 אירועים (ביניהם תערוכות וכנסים בינ"ל) התקיימו בעיר במהלך 2013, כשמספר האירועים הבינ"ל בעיר עולה ל 43%, מ 38% בשנת 2012.
 
מיותר לציין כי אותן תערוכות מושכות המוני מבקרים (מסין ומחוצה לה). אותם מבקרים תורמים רבות לפיתוח העיר והפיכתה למרכז אורבני תוסס. האירועים עצמם מניבים הכנסות ישירות של כמיליארד דולר ובנוסף, 8 מיליארד דולר הכנסות עקיפות (מעבר לכנסים, הוצאות בעיר עצמה).
למרות המספרים העצומים והגידול המשמעותי, צ'נגדו ממשיכה לדהור קדימה; היעד החדש הוא 1.5 מיליארד דולר בהכנסות ישירות (מתעשיית התערוכות והכנסים) עד 2015 והיקף של 13 מיליארד דולר בהכנסות עקיפות.
 
שנת 2013 הייתה פורצת דרך בהיבט הצלחתה של צ'נגדו. העיר אירחה שני אירועים כלכליים מובילים -
the 2013 Fortune Global Forum ,the 12th World Chinese Entrepreneurs
ובכך הפכה לעיר הראשונה בעולם המקיימת את שני האירועים הללו באותה השנה! התחזקות מעמדה של צ'נגדו כעיר עסקים במחוז פנימי של סין מעיד על השינוי הגיאוגרפי-כלכלי-עסקי שחווה המדינה לאחרונה כאשר רצועת החוף והערים הממוקמות בה כבר לא שולטות בתחום העסקי  באופן בלעדי. התעשיות השונות "זולגות" לתוך סין וכך גם התערוכות והכנסים שונים.
חשבו על כך בפעם הבאה שאתם טסים לסין – אולי הפעם הביקור ייקח אתכם למחוזות חדשים, מרוחקים יותר...

 
לייבסיטי - בניית אתרים