ראש השנה הסיני
 
חג החגים בסין הוא ללא ספק פסטיבל האביב, הלא הוא ראש השנה הסיני. ראש השנה מציין התחלות חדשות, כמו ראש השנה היהודי והנוצרי, אך בנוסף לכך מציג את החיה של השנה הנוכחית – לפי לוח השנה הסיני ישנן 12 חיות שונות, המתחלפות מדיי שנה. כל חיה מסמלת תכונות וסגולות שונות. כך למשל הדרקון נחשב לחיה המיוחסת ביותר. להיוולד בשנת הדרקון משמעו מזל גדול, לכן בשנות הדרקון ממוצע הילודה מוכפל מבשנים אחרות!

ממש כמונו, מקפידים הסינים לנקות ולסדר את ביתם לקראת החג ותחילת השנה החדשה. מסורת סינית נוספת היא קישוט הבית, בין היתר עם ניירות משי אדום עליהם כותבים משאלות לשנה החדשה.

החג מתחיל ביום הראשון של החודש הראשון בלוח השנה הסיני ונמשך 15 יום -  השנה נפל ערב החג על 10.2.13. כמו בדתות אחרות, הסינים נוהגים לחגוג את כניסת השנה החדשה בחברת משפחה וחברים. כולם מוזמנים לסעודה גדולה, בה נהנים ממגוון מטעמים סיניים מסורתיים. גם אצל הסינים תחילתה של השנה החדשה טומנת בחובה הבטחה ותקווה לשנה מוצלחת.

אוירת החג לא מוגבלת כמובן לבתים בלבד והשמחה ברחוב גדולה – תהלוכות שונות מקשטות את הרחוב וירידים שונים נערכים ברחבי העיר. אחד הפסטיבלים המלווים את חגיגות ראש השנה הוא פסטיבל העששיות. למעשה, סיום פסטיבל העששיות מעיד על סיום פסטיבל האביב כולו!

החגיגות שאופיינו בעבר בזיקוקים מסוגים וגדלים שונים, נמנעות בשנים האחרונות ממוצרים אלו מטעמי בטיחות וזיהום אויר. למרות זאת, החגיגה הייתה ועודנה גדולה ומפוארת וצובעת את רחובות סין כולה במגוון צבעים בוהקים.

חגיגות ראש השנה הסיני הן זמן נהדר לבקר בסין, אך אם אתם מתכננים נסיעה עסקית, ההפך הוא הנכון. ההמלצה החד משמעית הינה לא להגיע לסין בתקופה זו אם מטרת הנסיעה הינה עסקים משום המדינה כולה משותקת. נקודה נוספת למחשבה – מזג האוויר עדיין חורפי מאוד, ובצפון סין הטמפרטורות יורדות מתחת לאפס...

 
  
                            
לייבסיטי - בניית אתרים