בייג'ינג עומדת בפני מחסור חמור במים

 

בתחילת חודש ספטמבר הכריז דובר רשמי של רשות המים של בייג'ינג, כי מאגרי המים של העיר מצויים כרגע כ- 200-300 מיליון מטר מעוקבים מתחת לקו האדום.

 

בשנים האחרונות ננקטו צעדי חירום באזור בייג'ינג לטובת חסכון וצמצום השימוש במים, הן במגזר העסקי - תעשייתי והן במגזר הפרטי.  צעדי היעול הביאו לירידה בצריכת המים מ- 4 מיליארד מטר מעוקבים בשנת 2001, ל- 3.46 מיליארד מטר מעוקבים בשנת 2009 (וזאת על אף גידול האוכלוסיה בעיר בעשור האחרון).

 

סיבה נוספת לדאגה, אשר מוכרת לנו גם מהמציאות הישראלית, היא העובדה כי השנים האחרונות בצפון מזרח סין התאפיינו בכמויות משקעים נמוכות באופן משמעותי מהממוצע השנתי, עובדה אשר תרמה ללחץ הכבד שנוצר על מאגרי השתיה בבייג'ינג.

 

סונג שיאנפאנג, סגן דירקטור מעבדות במכון המחקר הגאוגרפי – מדעי של סין, הזהיר החודש כי מאגרי המים הקיימים בשטחה של העיר עומדים בפני סכנת זיהום, ועל כן יש לתת את הדגש על מניעה ואיתור מקורות מים חדשים, כדוגמת הזרמת מים ממקורות מים בדרום המדינה, פרוייקט שאפתני ואדיר מימדים.

 

בחודש יוני השנה הודיעה ממשלת בייג'ינג כי תעביר 200 מיליון מטר מים מעוקבים משלושה מוקדים במחוז הביי, אשר עוטף את בייג'ינג בכיוונים דרום מזרח וצפון. הפרוייקט עתיד להסתיים בחודש נובמבר השנה.

 

בשנים 2003-2008 לוותה העיר בייג'ינג כ- 400 מיליון מטר מים מעוקבים ממחוזות שאנסי והביי, וטרם נמצא הפתרון. יותר ויותר נשמעים קולות בסין בזכות הטפלת מי ים ושאר טכנולוגיות לטיהור מים. נשמע מוכר?

 

לייבסיטי - בניית אתרים