תרמית טקס התה- ראו הוזהרתם!
 
ככלל, סין איננה מדינה מסוכנת לתיירים ומקרי הפשע בה מועטים יחסית. עם זאת, ישנן לא מעט תרמיות בארץ הדרקון כשהמקומיים מנצלים את מכשול השפה של התיירים וגובים מהם סכומים גבוהים מן המקובל, או מחזירים שטרות מזויפים ובל נשכח את הכייסות הנפוצה. ומה לגבי טקס תה? מתי לאחרונה הוזהרתם מפני תרמית כזו?
אז יש כזו תרמית- מהי וכיצד ניתן לחמוק ממנה? הנה הפרטים, המבוססים על סיפור אמיתי של תיירים שנכוו כבר: לרוב מדובר בזוג "סטודנטים" שיבקשו מכם לצלם אותם (מתחזים להיות תיירים בעצמם) או שפשוט יפתחו בשיחת חולין ואז יספרו לכם על טקס תה מרהיב "שאסור לכם לפספס". במידה ונעניתם להצעה, כפי שעשו גל ואורן, ה"סטודנטים" יוליכו אתכם למקום קטנטן אשר בו אכן מגישים תה כשהם למעשה יהיו המתורגמנים שלכם לאורך הטקס. הטקס עצמו נחמד מאוד ואכן מלווה בהסברים וטעימות אך בפועל כל אחת מהטעימות הקטנות הללו עולה כסף – לא מעט כסף - כשהחשבון הסופי יכול להגיע לאלפי שקלים (!). פעמים רבות אתם גם תהיו אלו שמשלמים על ה"סטודנטים", כך שהשוד הוא כפול...
המעמד והאווירה הנעימה במקום לא מאפשרים לכעוס ולהתעצבן, כפי שוודאי הייתם עושים במקרה של תרמית מסוג אחר, ולכן כל שנותר לכם הוא לשלם באי רצון על מה שחשבתם שיהיה בחינם ובמקרה הגרוע, יעלה כמה גרושים.
התופעה, מסתבר, רחבה ביותר והחלה למעשה לפני שנים, רק שאז היו אלו נערות מקומיות (ויפות) שהיו מושכות את התיירים (גברים, לרוב) לאותם טקסי תה. התחבולה כנראה נחשפה והתיירים התוודעו לנושא, אך התרמית לא נעלמה אלא שינתה פניה מנערות מקומיות לסטודנטים תיירים המעמידים פני תמימים.
אז בפעם הבאה שאתם בסין שימו לב לסטודנטים חברותיים במיוחד שששים לדבר אתכם על חוויותיכם בסין עד כה ומתעניינים בכם על יתר המידה ובמיוחד- אם הם מספרים לכם על טקס תה שאתם "חייבים ללכת אליו".
 
לייבסיטי - בניית אתרים