סקירה גאוגרפית – מחוז אנחווי


 

במדינה רחבת מימדים כסין, הרביעית בגודלה בעולם, הדעת נותנת כי מבלי להתמצא היטב בנבכי הכלכלה והתעשייה המקומית, קשה מאוד לאתר תעשיות או מוצרים ספציפיים, או לחילופין, מאין אנו יודעים איזה איזור מומלץ יותר לרכישת מוצר מסוים?

במדור זה נתבקש לסוגיה זאת, ע"י מיפוי יסודי ושיטתי של מפת סין ואפיון התעשיות הרלוונטיות לאזורים השונים. בחודש שעבר סקרנו בהרחבה את התעשיות המרכזיות בגאנסו. החודש נמשיך בסקירה במחוז אנחווי, הממוקם במזרחה של סין.

מחוז אנחווי מתוחם במערב במחוז ג'יאנגסו, ג'ג'יאנג בדרום-מזרח, ג'יאנגסי בדרום, הוביי בדרום-מערב, הנאן בצפון-מערב ושאנדונג בצפון. השם "אנחווי" מגיע משמן של שתי ערים בדרום אנחווי: אנגינג ו-חוויזאו (כיום חוואנגשן). בירת המחוז היא העיר חפיי.
שטח המחוז כ- 139 אלף קמ"ר ואוכלוסייתו מונה כ-63.3 מיליון נפשות. אוכלוסיית המחוז מורכבת רובה ככולה מבני האן. בדרומו של המחוז נמצא ההר חואנגשאן, אחד מאתרי התיירות הפופולאריים בסין ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

כשהוקמה הרפובליקה העממית של סין ב-1949, מחוז אנחווי פוצל לשני חלקים: וואנביי (בצפון) ו-וואנאן (במערב). חלקים אלו אוחדו בחזרה בשנת 1952. אנחווי התברכה במשאבים טבעיים הכוללים שטחים גדולים של קרקע חקלאית עשירה (כ-4.25 מיליון הקטאר) ומרבצים גדולים של פחם ונחושת.

תעשיות באנחווי:

אזור הכלכלה והטכנולוגיות המרכזי באנחווי, שהוקם בשנת 1993, ממוקם בדרום-מערב המחוז ומחולק לשני אזורי תפעול מרכזיים. בחלק המזרחי מרוכז המוקד היצרני ובחלק המערבי נמצא מרכז העסקים והאקדמיה, עם אוניברסיטת אנחווי והמרכז הקהילתי הבינלאומי. 

תעשיות מרכזיות במחוז:
1. ייצור ציוד כבד וקל.
2. תעשיית המתכת.
3. פחם.
4. כימיכלים.
5. חקלאות.

לייבסיטי - בניית אתרים