סין מתכננת להקשיח תקנות בטיחות מוצרי הצריכה

 

סוכנות בטיחות הצרכן הסינית מתכוונת להקשיח את התקנות הנוגעות לבטיחות מוצרי הצריכה בעקבות לחץ מצד ארה"ב ואירופה, בנסיון לחסל יצוא של מוצרים פגומים ומסוכנים ולהקל על המתיחות בתחום המסחר בין סין לארה"ב.

 

גְ'ה שופינג, ראש האדמיניסטרציה לבקרת איכות, פיקוח והסגר של סין, אמר בפגישה עם מקביליו מאירופה וארה"ב שיצרנים בסין יישאו באחריות לבטיחות מוצריהם. הממשלה תספק להם אמות מידה לבטיחות ובחינה שיפותחו בשיתוף עם ארה"ב והאיחוד האירופי. הגורמים המקצועיים מעוניינים במיוחד להבטיח שהמוצרים לא כוללים מתכות רעילות כגון עופרת וקדמיום. התקנות המשותפות לשלושת הסוכנויות יפותחו בששת החודשים הקרובים.

 

ההסכם מגיע לאחר שראש המועצה לבטיחות מוצרי צריכה האמריקאית, אינֶז טננבאום, הגיעה לביקור בסין ולחצה על פקידים סיניים להדק את הפיקוח, בהביאה כדוגמא את המקרה של קירות גבס פגומים. קירות הגבס גרמו לבעיות בריאות רבות לצרכנים אמריקאים רבים, בהתקינם את הקירות בביתם לאחר הוריקן קטרינה ב-2005. אחת החברות, Knauf Plasterboard Tianjin Co., מיזם סינו-גרמני משותף, הסכימה לממן שיפוץ של 300 בתים.

 

גב' טננבאום אמרה שצעדים רגולטורים שננקטו לאחרונה בסין הביאו לשיפור המצב אך יש לעשות עוד. כך, ארבעה מתוך חמישה מקרים של השבת מוצרי ילדים מתרחשים בסין, היא אמרה. סין מצידה לא רוצה שיחזור על עצמו המצב, כמו לפני שנתיים, של השבת מוצרי צעצועים שנמצאו עם רמות גבוהות של עופרת, סיטואציה שפגעה במסחר בינה לבין ארה"ב בשנים שלאחר מכן. 

 

ג'ון דאלי, נציב הבריאות והצרכנות באיחוד האירופי, דרש שיתוף פעולה ביצירת אמות מידה אחידות ליבוא ובקרה בכדי למנוע בעיות "גלובליות".

 

כ-80% מן הצעצועים הנמכרים בארה"ב מיוצרים בסין. חלק מן החברות הסיניות כבר החלו להגביר בקרה של המוצרים, מה שמגדיל את עלויות היצור שלהן.

לייבסיטי - בניית אתרים