מוצר החודש – אביזרים נלווים לריצה


טרנד הריצה לא פסח גם עלינו, ולאחרונה חנויות הספורט מציעות מגוון אביזרים הנלווים לספורט הריצה, החל מנעלים, דרך בגדים יעודיים, שעוני דופק, מנשאי מים, נגני מוזיקה ועד ג'לים, תוספי תזונה ומשחות רפואיות למיניהן. כל אחת מקטגוריות המוצרים נחלקת לסוגים ע"פ קהל היעד (מגדר, גיל, מעמד סוצוי-אקונומי, סוג הריצה ועוד), ע"פ היצרנים והמותגים השונים, ע"פ תכונות ספציפיות של המוצר עצמו (כגון סוג בד, משקל, נפח, דיוק ועוד) ואפילו ע"פ צו האופנה.

 

לצערנו קצרה יריעה זו מלהכיל את כל המוצרים וטווחי המחירים הרלוונטים לתחום, ולכן נציג כאן טעימה קטנה של ארבע קטגוריות של אביזרים נלווים, אשר מרבית האצנים עושים בהן שימוש וננסה לבחון את טווח המחירים של אותם אביזרים בארץ, לעומת טווח המחירים שלהם בסין.

 

1. גרבי ריצה:

 

גרבי ריצה מיועדות ספציפית לריצת שטח או כביש ועשויים באופן כזה שימנעו החלקה ע"י שימוש בבד מחוספס, ויחד עם זאת יעניקו תמיכה ונוחות מירבית לאצן ע"י תפירה ללא תפרים ועם בד פנימי רך. הריפוד מתחת הרגל בגרבים אלה הינו עבה יחסית (יותר בריצת שטח מאשר לריצת כביש) והמבנה הרשתי עוזר לאוויר לנוע ברגל כדי לשמור על הרגליים קרירות ויבשות. הצלע העליונה לופתת את הקרסול, ובכך מרחיקה לכלוך ואבנים קטנות.

 

בארץ ניתן למצוא גרביים כאלה בטווח מחירים של  50 ₪ עד 350 ₪. בסין מאידך, עלות גרבי ריצה נעה בין 3-20 דולר בלבד, גם למותגים יוקרתיים ביותר.2. תיקי גב הכוללים מנשאי מים:

 

בעת ריצה קיים צורך אמיתי במנשא מיים שסוחב איתך את הכל (כולל למשל חולצה להחלפה, טלפון ליתר בטחון, פנס, אוכל) והרבה, הרבה מיים. מנשאי מיים מכילים בדרך כלל  שקית של עד 1.5 ליטר, אבל ישנם גם כאלה המכילים 2.5 ליטר ובנוסף מצוידים גם במקום לעוד שני בקבוקים של חצי ליטר, שני כיסים קדמיים לג'לים, כדורי מלח וכדומה, משרוקית, תיק נשיאה אחורי שנפתח עם ריצ'רץ' ועוד. יתרון חשוב לשני בקבוקי המיים והשקית היא היכולת להשתמש בכמה סוגי משקה – איזוטוני ומיים רגילים למשל. בנוסף, תיקים אלה הנם צרים וקלים. הסגירה של התיק על החזה נעשית בעזרת שרוול עבה, או עם ריצ'רץ' או עם שתי רצועות על החזה והבטן. תיק המיים לשקית צמוד לגב, ולא נמצא מאחורי התיק, כך ששקית המיים אינה מפריעה גם בהיותה ריקה. במידה והבידוד טוב הרי שהמיים נשארים קרים או קפואים לאורך זמן. התיקים הללו עשויים בד מנדף זיעה למניעת שפשפות בגב וחוסר נוחות כללי .

 

בארץ נעים מחירי התיקים בין 200 ₪ לדגמים פשוטים ועד 1000 ₪ ויותר לדגמים איכותיים ומתחוכמים. בסין ניתן למצוא תיקים כאלה בטווח המחירים שבין 7 ל-150 דולר. 

3. שעון דופק:

 

התחרות בשוק שעוני הדופק בישראל בשנים האחרונות, ובמיוחד מבוססי ה-GPS גוברת. שעון דופק מראה לאצן מה המרחק שהוא עובר ובאיזה קצב הוא עושה את זה. לשם כך, מתחלקים שעוני הדופק מודדי המרחק לשני פתרונות אפשריים: מדידת המרחק באמצעות פוד המתחבר לנעל (או באמצעות שבב) שסופר צעדים ומשדר את הנתונים לשעון או באמצעות מדידה לווינית. הפתרון הראשון, על אף ההפרש המשמעותי במחיר מדוייק הרבה פחות (גם לאחר כיולים חוזרים ונשנים) כאשר מדידה לפי GPS היא לרוב מדוייקת ביותר.

 

טווח המחירים של שעוני הדופק הוא רחב למדי ומחיל מ-300 ₪ לשעוני דופק הפשוטים ביותר ועד 2000 ₪ (ולעיתים אף יותר) לשעוני דופק ממותגים ובעלי פונקציות מרובות ורמת דיוק גבוהה. בסין ניתן לרכוש שעוני דופק בטווח מחירים שבין 10 דולר ל-350 דולר לערך.

 

4. משקפי ריצה:

 

משקפי שמש לריצה, מעבר להיותם אביזר אופנתי ממדרגה ראשונה (וככזה יש להחליפו מדי עונה...),  משמשים להגנה על העיניים ועליהם להיות בעלי עדשות איכותיות. כמו כן על העדשות להוליך את הזיעה החוצה בלי לצבור אדים, והחשוב ביותר, שישבו היטב על הפנים אך לא ילחצו על גשר האף. בריצת שטח על המשקפים להיות מסוגלים לנמוע חדירת אבק וחול לעיניים, וכמו כן על המשקפיים להיות פונקציונאליים ולהתאים לשעות שונות של אור יום (מהזריחה ועד השקיעה).

 

ואכן כגודל הדרישות כך גם טווח המחירים משום שמדובר באביזר יוקרתי ויקר, גם בארץ וגם בסין. בארץ יכולים מחירי המשקפים לנוע בין 1000 ₪ ל-5000 ₪ כאשר בטווח המחירים הגבוה מדובר גם על התאמה של עדשות אופטיות יחודיות לאצן. בסין אומנם המחירים מעט נמוכים יותר אך ניתן למצוא משקפים טובים בטווח מחירים הנע בין 200 ל-1000 דולר.


 

 

 

 

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים