כשר תוצרת סין? סין מתחרה על שוק המזון הכשר


בדיחה עממית סינית המאפשרת להבין טוב יותר כיצד שתי תרבויות שונות מאוד זו מזו מתחברות ע"י עיסוק באוכל, מספרת כי "אם מניין השנים של היהודים עומד על 5770 שנה ואם מניין השנים של הסינים עומד על 4707 שנה, מה אכלו יהודים במשך 1063 השנים בהן לא היו עדיין סינים??...

 

ואכן, הקשר התרבותי ובעיקר המסחרי בין סין ליהודים הינו קשר עתיק יומין, אשר החל עוד במאה ה-9 לספירה כאשר סוחרים יהודים התיישבו לאורך חלקים שונים של דרך המשי העוברת בסין. כיום, כאשר סין הנה היצרנית המובילה של כמעט כל תעשיה אפשרית ובעלת קשרי מסחר בינ"ל ענפים, לא מפליא כי סין הפכה למעצמה מס' 1 בעולם ביצוא של מזון כשר. מפתיע ככל שישמע, כיום עומד היקף היצוא של מזון כשר בכל העולם על 165 מיליארד דולר לשנה כאשר חלק ניכר ממנו מיוצר בסין. עניין זה מעורר תהיות, משום שבכל העולם כולו ישנם רק 13.5 מליון יהודים בקירוב - פחות מהאוכלוסייה הממוצעת בעיר בינונית בסין – אם כך, כיצד הפך שוק המזון הכשר לגדול כל כך?

 

התשובה נעוצה בכך שאומנם, רוב רובו של המזון הכשר המיוצר בסין מיועד ליצוא, אולם, מוצרים רבים יותר ויותר, כגון תוספי מזון למשל, משמשים את השוק המקומי לייצור של המוצר הסופי לייצוא. האומדן המוערך של יצוא של מזון כשר מורשה מסין הינו 1.25 מיליארד דולר לשנה. יתר על כן, רוב צרכני המזון הכשר ותוספי המזון הכשרים אינם יהודים כלל כי אם אנשים הרוכשים מזון שהינו לתפיסתם בטוח יותר ובריא יותר ממזונות אחרים, כך ע"פ סקר שבוצע כבר לפני כ-5 שנים ע"י חברת מחקרי השוק Lubicom.   

 

אם כך, באילו תנאים על היצרן הסיני לעמוד על מנת להשיג תעודת כשרות? על מנת להשיג תעודת כשרות למוצרים המיוצרים בסין, נדרשים היצרנים להשיג את אישורם המחמיר של רבני חב"ד מבייג'ינג. רבנים אלה משגיחים על למעלה מ-500 מפעלים, מטעים ושדות בכל רחבי סין, המייצרים מזון כשר ליצוא. בנוסף, ישנם מס' דומה של מפעלים המייצרים חומרי גלם ותוספי מזון לתעשייה זו. משום שחשש מערבוב בין מזונות כשרים ללא כשרים הוא חשש מהותי ביצור של מזון כשר בסין, הרי שעל המפעלים להקפיד מאוד על ייצור נכון והרבנים המשגיחים מעבירים את היצרנים הדרכות לגבי השלבים הקריטיים של מזון כזה. מפעלים אשר מפרים את הכללים הנוקשים הללו עשוים לעמוד בפני קנס או אף להיכנס ל"רשימה השחורה" של הגופים המורשים. יתר על כן, השגחת כשרות דורשת תשומת לב מיוחדת למרכיבי המוצר. כך, במקום לערוך למזון בדיקות בריאות מדעיות, בודקים משגיחי הכשרות אלמנטים של ציות לכללים הן מבחינת השימוש במרכיבים והן מבחינת הכנת קווי הייצור ליצור כשר. ואם לא די בכך, הרי שתעודת כשרות עולה בין 3000 ל-5000 דולר בממוצע לשנה. כאמור, לא רק מפעלים המיצרים את המוצר המוגמר צריכים לקבל תעודה כזו אלא גם מפעלי חומרי גלם ותוספי המזון בהם נעשה שימוש ליצור המוצר הסופי. בחישוב זהיר, שוק תעודות הכשרות בלבד בסין מגלגל מדי שנה 3-5 מליון דולר. יחד עם זאת, ההכשר הרגיל אינו מספק קהל צרכנים נכבד בארץ, אשר מחייב הוצאת הכשר בד"ץ, תהליך ארוך ויקר אף יותר.         

 

שימורים, פירות קפואים או מיובשים וירקות הם בין המוצרים הכשרים השכיחים ביותר המיוצאים מסין, אך כאמור גם תוספי מזון כימיים ומוצרים מוגמרים כגון ממתקים, תרכיזי פירות כשרים מיוצרים ומיוצאים מסין דרך קבע. התערוכה החשובה בה מציגים יצרני המזון הכשר הינה תערוכת ה-FIC, אשר התקיימה בשנגחאי בתאריכים 23-25 למרץ 2011 ולאחר מכן בתאריכים 21-23 ליוני 2011. בתערוכה זו ניתן למצוא מעל 1000 מציגים ומתקיימים בה גם סמינרים טכנולוגיים ואקדמיים הקשורים לתחום.            

  

לסיכום, תעשיית המזון הכשר בסין הינה כבר היום גדולה ומפותחת. מזון זה אינו נרכש רק בידי קהל יעד מצומצם של יהודים דתיים אלא ע"י קהלים נרחבים יותר אשר רואים בתעודת הכשרות מעין תעודת "בריאות ובטיחות" של המוצר. לפיכך, נראה כי תעשיה זו רק תלך ותגדל במהלך השנים הקרובות.   

 
לייבסיטי - בניית אתרים