מוצר החודש – משקפי ראייה מסין

 

משקפי ראייה הינם אביזר בסיסי וחיוני עבור חלקים נרחבים בציבור. אותו ציבור נוהג בדרך כלל לרכוש משקפי ראייה בשוק המקומי עם יכולת מקח מוגבלת, דהיינו – בשל העובדה כי לא מדובר באביזר מותרות,בסופו של יום הלקוח חייב לרוכשו והמוכר יודע את זה, עובדה אשר מכתיבה את העלות הגבוהה של משקפי הראייה בישראל.

 

תהליך בחירת המשקפיים כולל למעשה את התאמת המסגרת לפני המשתמש ולהעדפותיו האישיות. העדשה הינה בסה"כ משתנה קבוע אשר מותאם ללקוח ע"י אופטומטריסט, ואשר יכול להתחבר לכל סוג של מסגרת.

 

למרות זאת, בשוק המשקפיים הישראלי, אשר הינו שוק קטן וסגור יחסית, משקפי הראייה נמכרים כמיקשה אחת – המסגרת והעדשה. באירופה, להבדיל, שוק מסגרות המשקפיים הנמכרות בלי העדשה מפותח מאוד, כאשר הוא מאפשר רכישת מסגרת בעלות נמוכה וממבחר גדול, בדרך כלל ברשתות בתי המרקת, והשלמת עדשה מתאימה אצל אופטומטריסט.

 

מדוע אם כן נמכרים משקפי ראייה בארץ כעסקת חבילה, מסגרת עם עדשה, מבלי מתן אפשרות ללקוח לרכוש את המסגרת באופן נפרד ברשתות אשר אינן בהכרח אופטומטריסטיות? התשובה פשוטה – הרווח למוכר הרבה יותר גבוה בצורה זאת.

קצת לסבר את האוזן, משקפי ראיה הנרכשים בארץ אצל אופטומיטריסטים עולים בין 150 ש''ח לאלפי שקלים עבור המסגרת בלבד, ו- 100-500 ש"ח עבור העדשות.(אם כי עדשות דקות למספרים גבוהים עשויות לעלות אפילו 2000-3000 ש''ח לזוג). על כן, עלות ממוצעת של משקפי ראייה הינה בטווח מחירים של 600-900 ש''ח.

ומה עלות המסגרות בסין?

קיים מגוון רב של חומרים מהם עשויות המסגרות, כגון סגסוגת מתכת מוניל, פלדת אל-חלד, טיטניום טהור, פלסטיק ואלומיניום. המסגרות הפשוטות ביותר עולות בסין כ- 0.5$ , והמתוחכמות ביותר תעלנה דולרים בודדים. מחיר ממוצע של מסגרת משקפיים איכותית בסין הינו כדולר וחצי.

מכיוון שחלק גדול מהרשתות בארץ משתמשות באותן מסגרות מיובאות מסין, אזי שמכאן מתח הרווחים הגבוה שלהן.

ולסיכום, עשו לעצמכם טובה ופעם הבאה שתהיו בסין ריכשו כמה מסגרות משקפיים, זה אולי יהיה הפריט המשתלם ביותר בכל סל הקניות שלכם.

 

לייבסיטי - בניית אתרים