האי הינאן – HAINAN

 
הינאן הנחשבת להוואי של סין, ידועה במזג האויר הטרופי שלה ובחופיה, ולמרות היותה אזור כלכלי מיוחד בעל משאבים תיירותיים משנת 1988, הפיתוח הכלכלי בפרובינציה עדיין משתרך מאחור לעומת שאר חלקי סין. במחצית הראשונה של 2009 דורגה במקום הרביעי מהסוף בדירוג התל"ג בפרובינציות (בסין 33 פרובינציות ואזורים כלכליים מיוחדים).
 
 
הממשל המרכזי מתכוון להעלות את הפיתוח הכלכלי במקום לא רק על ידי עידוד תיירות אלא גם על ידי עידוד  ופיתוח התוצרת החקלאית, הסקטור הפיננסי והרחבת חיפושי הגז והנפט.  הסחר הבין-מדינתי עם מדינות האזור – ביואן אמור להתרחב, ביטול הצורך באשרות כניסה יורחב וינתן ל-21 מדינות.
 

 
לדברי מזכיר המפלגה באי, WEI LIUCHENG ,הפיכתו של האי ליעד תיירות בינלאומי, לא תשפיע על המדינות השכנות לה –, הפיתוח התיירותי, הכלכלי והחברתי באי יוגבל לטריטוריה הסינית בלבד. דברים אלו נאמרו על ידו לאחר טענות שהושמעו מצד פקידים בכירים ויאטנמים הטוענים כי הפיתוח באי ישפיע על  ויאטנם. לדבריו הינאן רואה שכנותיה כחברות ולא תפגע במדינות או עמים אחרים במהלך פיתוחה היא.
 
כל זה בא לאחר שב-31 לדצמבר הכריז הממשל המרכזי כי ברצונו להפוך את האינאן בעשור הבא ליעד תיירותי
בינ"ל מוביל, כאשר היעד הינו שבשנת 2010 התיירות תהווה כ-12% מהתל"ג בפרובינציה.
 
במטרה למשוך יותר תיירים החלו בנייתם של תשתיות אתרי צלילה נוספים כמו גם שאר תחומי הספורט הימי, הוכנו אזורי עגינה לספינות תיירים המפליגות מסביב לעולם שירצו לעגון באי.
 

לא רק תיירות אתנית תהווה מקור משיכה לאי אלא גם תיירות "אדומה" – לקידום ההיסטוריה הקומוניסטית. אירועי קידום כמו תחרויות גולף, שיוט ורכיבה על אופניים מוזכרות אף הן בתוכניות הפיתוח.

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים