משקל דיגיטלי

 

לפני מאות ואלפי שנים, השימוש במאזניים התבצע על ידי השוואה בין משקלים: מצד אחד חומר עם משקל ידוע ומצד שני חפץ שמשקלו לא ברור. השוואה בין שני צידי המאזניים הייתה מגלה מהו אותו משקל לא ידוע.
 

עם הזמן עברה האנושות למאזני קפיץ או מאזניים שכוללים מחוגה מיוחדת. שיטות אלו נחשבו למדויקות יותר, אך עדיין הדיוק לא היה מושלם. הרי כאשר מדובר במשקל של סחורות, אבקות או תמיסות, כל גרם יכול לשנות בצורה מהותית חישובים, רווחים או תוצאות של מחקרים. לכן עלה הצורך במכשירים שמודדים משקל באיכות גבוהה יותר.

 

עם התקדמות הטכנולוגיה, המעבר למאזניים דיגיטליים שמודדים את משקל הסחורה היה טבעי לחלוטין. כבר לפני עשרות בשנים היה אפשר למצוא משקל דיגיטלי, שהיה בוודאי מדויק יותר מקודמיו וככל שהתחום התקדם התחדש, כך הדיוק של מכשירי השקילה השתפר.

כיום קיימים מאזניים דיגיטליים מסוגים שונים, עם רמות דיוק שבעבר נשמעו דמיוניות: ניתן למצוא כמעט בכל בית משקל שמציג דיוק של 0.05 גרם ואפילו של 0.01 גרם. משקל דיגיטלי שמיועד לתעשייה מגיע לרמות דיוק אף יותר גבוהות.  


היתרון במאזניים דיגיטליים מתבטא גם בעמידות שלהם: הם מיוצרים כך שיוכלו להתמודד עם עומס ולחץ שמופעלים עליהם בכל פעולה ולכן לא נשחקים או מאבדים מהדיוק שלהם. משקל דיגיטלי יהיה בדרך כלל גם עמיד למים, מה שמבטיח אורך חיים גבוה מאוד.

 

בחלוקה גסה, קיימים שני סוגי משקלים- משקל אדם ומשקל סחורה.

בארץ ניתן לרכוש מאזניים דיגיטליים לשקילת אדם או סחורה בטווח מחירים הנע בין 100 ש"ח עבור משקל אדם דיגיטלי ל-700 ש"ח עבור משקל סחורה דיגיטלי.

בסין, מאזניים לשקילת אדם יעלו בסביבות 5-15 דולר אך כאשר קונים 3000 פריטים, כל פריט יעלה בין 3-10 דולר בלבד.


                             

לייבסיטי - בניית אתרים