מוצר החודש – תרופות סיניות אלטרנטיביות

תרופות סיניות מסורתיות, אלו המכונות "תרופות אלטרנטיביות" (TCM) מקובלות ומיוצרות באסיה כבר יותר מ-  5000 שנה. התרופות האלטרנטיביות מסווגות ע"פ קטגוריות שונות והיום מוכרות בשוק מעל ל- 25,000 פורמולות שונות של תרופות אלו. פורמולות אלו מבוססות על תרכובות של צמחי מרפא הידועים כבעלי סגולות מרפא מזה אלפי שנים.

 

הפילוסופיה מאחורי הרפואה האלטרנטיבית הינה הוליסטית וכוללת הן טיפול שוטף בגוף ובנפש, והן אבחנה במקרה של מחלה וריפוי. התרופות האלטרנטיביות משמשות לפיכך כמשקמות אורגניזמים תוך הבאת הגוף לאיזון וחיזוק המערכת החיסונית.

 

לאור האמור לעיל, אין זה מפתיע כי בין 65%-80% מהטיפולים הרפואיים המוצעים כיום לטיפול במחלות בכל העולם, נכללים תחת קטגורית "רפואה מסורתית/אלטרנטיבית" וכי הדרישה לתרופות מסוגים אלו, שסין היא עדיין היצרנית העיקרית שלהם, הולכת וגוברת בכל מקום בעולם.

 

יש לזכור עם זאת כי תרופות אלטרנטיביות הנרכשות בסין ומיובאות לארץ, צריכות לעמוד בתקני משרד הבריאות, הניתנים תחת קטגורית "צמחי מרפא" או "מוצרים הומיאופתיים". כאשר רוכשים כמות גדולה של מוצרים אלה, כדאי לבדוק ראשית האם הם כבר נכללים באתר משרד הבריאות כמוצרים מאושרים, או שיהיה צורך מאוחר יותר לעבור את התהליך מתחילתו מול משרד הבריאות, תהליך העשוי להמשך מספר חודשים.

 

ובכל זאת, הערך המוסף של התרופות האלטרנטיביות, טמון לא רק בייעודן הבריאותי אלא גם בפוטנציאל השיווקי שלהן. אין כל מניעה למכור תרופות אלו (במידה ויובאו כחוק לישראל) בכל מקום, לאו דווקא בבתי מרקחת או בתי טבע. כך ניתן למכור אותן בדוכנים המיועדים לכך בשווקים, באינטרנט או בכל מקום אחר בו מוצא לנכון היבואן למכור את מוצריו.  

 

אז מה האפשרויות ומה העלויות?

 

בסין ניתן לרכוש סוגים שונים ומשונים של תרופות אלטרנטיביות, החל מגלולות על בסיס צמחי מרפא, דרך חומרי מסאז' רפואי, משחות, ועד בקבוקי שיקויים הומיאופאתיים. יש לזכור כי כמויות המינימום הנדרשות לקניה, על מנת להפוך את העסקה לכדאית, הן של אלפי עד עשרות אלפי יחידות (1000-10000 יח' בדרך כלל). טווח המחירים של כל מוצר נגזר בדרך כלל מפרמטרים כגון: כמות, איכות, סוג חומר ועוד ויש לשים לכך לב בעת הרכישה.

  

משחות וגלולות שונות  - 3$-7$ ליח': 

 


חומרי מסג'  - 3$-15$ ליח':

 


תרופות אנטי-אייג'ינג (שהנן פופולאריות מאוד כיום) – 5$-25$ לתכשיר (גלולות, קרמים, שיקויים, תה ועוד):

                                           

 

 

צמחי מרפא (חומרי גלם) – 10$-30$ לק"ג:

               

 

  

 

 תרופות להגברת האון המיני – 1$- 5$ ליח':

 

                 

 

 

כיצד ניתן להזמין מוצרים אלה? בגלל רגישות המוצרים, מומלץ ליצור קשר ישירות עם הספקים ולא עם סוחרים העלולים למכור לכם מוצר דומה או לא לעמוד בתנאי העסקה.

 

מהם אם כן תנאי התשלום המקובלים בעסקאות מסוג זה? כל סוגי התשלום מקובלים. החל מתשלום מקדמה והיתרה כנגד שטר המטען, דרך תשלום של כל הסכום מראש ועד תנאי מכתב אשראי, לאחר שכבר בניתם יחסי אמון עם הספק.

 

זמני האספקה (זאת אומרת, זמני הייצור!) של המוצרים – במידה וקיימים מוצרים במלאי, זמן האספקה יכול להיות קצר מאוד, עד שבועיים. במידה ויש לייצר במיוחד (כמויות גדולות) אזי זמן הייצור יכול לקחת עד 45 יום.

 

מה החיסכון לעומת הקניה בארץ? בחישוב כללי נראה כי ניתן לחסוך 50-70% לערך מעלות המוצרים בארץ.

לייבסיטי - בניית אתרים