שינויים פרסונאליים בצמרת המפלגה הקומוניסטית בסין
 
 
בחודשים האחרונים שישה מזכירים כלליים (המונח הסיני  למושל)  ובכירים בשלטון המקומי בחמישה מחוזות ואזורים אוטונומיים בסין פרשו ממשרותיהם. עזיבתם מאפשרת לקראת כינון הקונגרס הלאומי ה- 18 רענון שורות ויצירת תשתית מנהיגותית חדשה במפלגה הקומוניסטית בסין. יש לציין כי סיבת הפרישה של חמישה מששת הבכירים הינה הגעתם לגיל גימלאות – 65. במקום, מונו החמישה  לחברים בקונגרס הלאומי, הגוף המחוקק בסין.

המינויים החדשים  הינם

1.Chen Quanguo מונה למזכיר הכללי של מחוז טיבט . תפקידו הקודם של צ'ן היה מזכיר כללי של מחוז חביי.
2., מונה למזכיר הכללי של מחוז יונאן. Qin Guangrong
3. , מונה למזכיר הכללי של מחוז הינאן. Luo Baoming 
4., מונה למזכיר הכללי של מחוז חביי.  תפקידיו הקודמים של ג'אנג היו במחוזות Zhang Qingli  
האוטונומיים שינג'יאנג וטיבט.
5.
Zhang Qingwei  מונה למזכיר הכללי של מחוז חביי. מינויו של ג'אנג צ'ינוו'י מעניין במיוחד, היות והוא מגיע מהעולם העסקי ולא הפוליטי, כאשר בשוק הפרטי היה נשיאה של חברת ענק לייצור מטוסים.
מינוי של ג'אנג מהווה תקדים, בו בפעם הראשונה יזם עיסקי מצליח מתברג בצמרת המפלגה הקומוניסטית ובהנהגת המדינה. הרציונאל הינו כי ג'אנג ישתמש בידע העסקי שלו לקדם השקעות במחוז חביי, אשר מפגר באופן יחסי אחר מחוזותיה העשירים והמפותחים של סין.
במחוז ג'ג'יאנג עדיין לא מונה מחליף למזכיר הכללי.
מינויים נוספים של דרגי ניהול בכירים הכפופים למזכיר הכללי אשר בוצעו בתקופה האחרונה, מצביעים על מגמה של איוש משרות במחזותיה המרכזיים והמערביים של סין ע"י בכירים מבייג'ינג . בכך מאותת השלטון המרכזי על מדיניותה הנוכחית של סין לקדם ולדחוף את הטבעת השניה והשלישית של מחוזות סין.  
.

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים