הסכם שיתוף פעולה עסקי עם העיר שנג'ן
 
באדיבות המנהל לסחר חוץ, משרד התמ"ת.
שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, מר שלום שמחון חתם יחד עם מר יואֵן בַּאוּ צֵ'נג, סגן ראש עיריית שנז'ן, על הסכם תמיכה מקבילה במו"פ תעשייתי בין ממשלת ישראל לבין העיר שנז'ן בסין.
הסכם זה מתווסף לשורת ההסכמים הקיימים במו"פ תעשייתי בין ישראל לבין ערים ופרובינציות מובילות בסין דוגמת פרובינציית ג'יאנגסו והעיר שנגחאי, והוא צפוי לעבות את מערך שיתוף הפעולה הקיים ולאפשר פלטפורמת תמיכה לחברות ישראליות וסיניות המעוניינות לפתח יחדיו מוצרים ושירותים בעלי רמת חדשנות טכנולוגית גבוהה.

שר התמ"ת, שלום שמחון, ברך על חתימת ההסכם ואמר כי "חתימת הסכם לשיתוף פעולה במחקר ופיתוח מול העיר שנג'ן מרחיב את ההזדמנויות לשיתופי פעולה בין חברות ישראליות וסיניות". לדבריו, "העיר שנז'ן הינה בירת ההייטק והחדשנות הסינית. לפיכך, הפוטנציאל לשיתופי פעולה טכנולוגיים עם חברות מהעיר הינו רב. חברות סיניות מכירות בחדשנות הישראלית ככזו המעניקה ערך מוסף ליכולות הפיתוח והייצור המרשימות שלהן. בעקבות החתימה על ההסכם, מתעצם שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לשנג'ן".

מר דני טל, הנספח המסחרי של משרד התמ"ת בגואנגג'ואו ואחראי על הקשרים הכלכליים עם שנג'ן אמר כי "לאור גודלה הגיאוגרפי של סין וחשיבות הפעילות הכלכלית במדינה זו, קידום תחום המו"פ התעשייתי עימה מתנהל הן מול הממשל המרכזי והן מול ערים ופרובינציות נבחרות.
שנז'ן היא לא רק העיר בעלת הכלכלה הרביעית בגודלה בסין (אחרי בייג'ין, שנגחאי וגואנגג'ואו), אלא גם בעלת קצב הפיתוח המהיר ביותר בסין ואחד המהירים בקנה מידה עולמי.

כמו כן, העיר הינה בירת ההייטק הסיני, בה שוכנים מרכזי מחקר ופיתוח של חברות רבות העוסקות בתחום התקשורת, האלקטרוניקה והתוכנה. תוצרת האלקטרוניקה של שנג'ן משווקת בכל העולם, כך שאינטגרציה של טכנולוגיה ישראלית באחת מן החברות המובילות הינה בעלת פוטנציאל בעל ערך גבוה מאוד למשק הישראלי. בנוסף, שנג'ן הינה היצואנית הגדולה ביותר מסין במשך 15 השנים האחרונות כאשר בשבעת החודשים הראשונים של שנת 2011 הסתכם היקף הסחר בין ישראל ושנג'ן לבדה בכ- 530 מיליון דולר, גידול של 27% מההיקף בתקופה המקבילה אשתקד. לפיכך, הקשרים הכלכליים והטכנולוגיים  עם עיריית שנג'ן הם בעלי חשיבות מרבית".
 
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים