מוצר החודש – דשא סינטטי

 

בעקבות משבר המים החמור במדינה, חלה עלייה ניכרת במודעות הציבור לחיסכון בתצרוכת המים. חזון הבית הפרטי עם הגינה הירוקה מתנגש עם אחריות חברתית ושיקול דעת כלכלי, וכתוצאה מכך, יותר ויותר אנשים נחשפים ליתרונותיו של הדשא הסינטטי כמוצר חסכוני במים, תחזוקה וכוח אדם.

 

דשא סינטטי קיים בשוק זמן רב מאד, אולם בשנים האחרונות חלה התפתחות עצומה בתחום ומוצרי הדשא הסינטטי כיום שונים בתכלית מהדשא הסינטטי אותו היינו רגילים לראות לפני כעשור ויותר. ישנם סוגים שונים של דשא סינטטי, עם מילוי גומי, ללא מילוי, אורכים שונים של הסיבים, צפיפות שונה ובהתאם המחיר.  

 

כאמור, היתרונות הגדולים של הדשא הסינטטי הינם - חסכון במים, חסכון בהקמה ותחזוקה של מערכת השקיה, חסכון בטיפול השוטף – דישונים וגיזום, הדשא נראה תמיד ירוק ויפה בכל עונות השנה ולשמחת כל המתגרדים העונתיים אין  לדשא הסינטטי תופעות של גירוד ואלרגיות. אבל אליה וקוץ בה – עלות הקמת מדשאה סינטטית בארץ גבוהה מאוד -  דשא איכותי וטוב יכול לנוע בין 110-280 לש"ח למטר מרובע.

 

הפתרון לסוגיית העלות הגבוהה מצוי כמו בהרבה מקרים אחרים – בסין.

בסין ניתן למצוא היום דשא סינטטי במחירים של החל מ- 4.5 דולר למטר רבוע עבור הדשא הפשוט ביותר וכלה ב- 11 דולר למטר רבוע עבור דשא יוקרתי עם צפיפות גבוהה וסיבים רכים. עם המחירים היורדים בעלויות השינוע בים, המחיר בסין הופך להיות אטקטיבי ביותר עבור הצרכן הישראלי.

 

 

לייבסיטי - בניית אתרים