מוצר החודש – סטרימר (מזרים מדיה)
 
 
למי שחזר משהות ארוכה ביערות האמזונס או ממנזר בהודו, הבשורה החדשה בעולם הדיגיטלי שהולכת וכובשת לה מקום של כבוד בסלון הביתי של כולנו, היא הסטרימר, או בשמו העברי – מזרים מדיה.
 
הסטרימר הוא נגן אודיו / וידאו עם יכולת ניגון קבצים מרחוק דרך רשת חוטית או אלחוטית, תכונה שלמעשה מאפשרת לחברו למחשב ובכך  להעביר למסך הטלוויזיה את כל קבצי המוסיקה והוידאו שאוחסנו במחשב. כזכור, עד לא מזמן העברנו קבצים מהמחשב לטלוויזיה ע"י חיבור פיזי – באמצעות כבל בין המחשב לטלוויזיה, אולם התהליך היה מסורבל ועתיר כבלים. הסטרימר, להבדיל, מופעל ע"י שלט אלחוטי בלבד. יתרון נוסף של הסטרימר הינו יכולתו להתחבר אל התכנים שבמחשב בזמן אמת, ללא צורך בהעברה מוקדמת של הקבצים, ולנגנם מתוכו באופן שוטף ומיידי.
 
הסטרימר עצמו יושב בסלון לצד הטלוויזיה, ובהתאם למיקום הכבוד, כך ההקפדה על העיצוב שלו. ישנם סוגים רבים של מזרימי מדיה, אולם רובם ככולם קטנים יחסית, אסתטיים ומאופיינים בעיצוב מינימליסטי.
 
ישנם מזרימי מדיה שמצוידים בכונן קשיח, ישנם דגמים אלחוטיים וכאלו שתומכים באיכות HD. ואכן, אחד השיקולים החשובים ביותר בבחירת סטרימר הינו התמיכה שלו בפורמטים ובסוגי הקבצים השונים. לעיתים המחיר הזול מייצג את הקשת הצרה יחסית של פורמטים שנתמכים ע"י המכשיר.
הפורמטים השכיחים הינם -
·         לתכנים - 
MPEG, AVI, XviD, DivX, MOV, FLV, ו-WMV.
·         סרטים ברזולוציית HD
MKV, H.264, MTS, M2TS, AVC ו-VOB.
·         קבצים או ספריות שהומרו מדיסק
Blu-Ray
-  בפורמטים BD-Live, BD-J ו-BD-Lite.
 
מחירי הסטרימרים בארץ נעים בין 750 ₪ עבור הסטרימר הפשוט ביותר, ועד 2500 ₪ עבור מכשירים משוכללים במיוחד. ומה מחירם בארץ האורז ומרכז האלקטרוניקה העולמי?
בסין ניתן לרכוש סטרימר איכותי התומך במרבית הפרמטים במחיר של 60$, ובמידה ותחפצו לרכוש בכמות מסחרית אזי המחירים נמוכים משמעותית – 45$ בלבד ליחידה. 


 

מכשירים מתוחכמים יותר יעלו עד 100$, שישית מהמחיר בארץ....
לסיכומו של דבר, לצד הקניות בשוק המשי ושאר השווקים בסין, כדאי להוסיף גם את הסטרימר לרשימת הקניות המתוכננת בסין. 
לייבסיטי - בניית אתרים