שנג'ן חוגגת 30 שנות שגשוג ויוצאת לדרך חדשה

 
העיר שנג'ן, העיר הראשונה בסין שהוגדרה כ"אזור פיתוח כלכלי מיוחד", מכריזה כי "לאחר 30 שנות שגשוג והצלחה תמשך תנופת הצמיחה דרך פניה לשווקים ותחומים חדשים", כך הכריז וואנג רונג, ראש המפלגה הקומוניסטית בעיר בערב חגיגות ה- 30.
 
המבנה הכלכלי של העיר יעבור ארגון מחדש, לטובת הקצאה מוגברת של משאבים כספיים ואנושיים במדע וטכנולוגיה, תוך מטרה למתג את העיר כמטרופולין קוסמופוליטי, בר תחרות עם הונג קונג, סינגפור ואף ערים גדולות ומובילות באירופה ובארה"ב. וואנג הכריז כי אחת ממטרות השינוי הינה לתרום לרווחת ואושר אזרחי העיר, אשר על אף שגשוגה הכלכלי לא נודעה כמסבירת פנים במיוחד לאזרחיה הצעירים עד כה.
 
העיר שנג'ן הייתה למעשה כפר דייגים קטן עד שנת 1980, אולם בעקבות ההכרזה על מדיניות הדלת הפתוחה והרפורמות ב- 1978, הוגדר האזור ב- 26 לאוגוסט 1980 כאזור פיתוח כלכלי מיוחד, עובדה אשר שינתה באופן מהותי את ציביון העיר. כיום שנג'ן הינה עיר שוקקת עם מעל ל- 6 מיליון תושבים, ועם קצב ריבוי אוכלוסין אדיר בכל קנה מידה. שנג'ן מובילה בין ערי סין בפיתוח כלכלי, בנמל הים העמוס ובטכנולוגיה מתקדמת. תמ"ג לנפש בעיר שנג'ן הינו 13,600$ לנפש (נכון לשנת 2009), כמעט וכפול מהנתון הכללי של סין.
 
שנג'ן מהווה מרכז יצרני אדיר עבור חברות טכנולוגיה, תקשורת ותרופות. וואנג הוסיף בנאומו כי היא משוכנע כי אותן חברות מובילות תשארנה בעיר ותמשכנה לתרום לצמיחה הטכנולוגית, לצד חברות רבות נוספות שיגיעו לשנג'ן.
 

                                                                  

 

לייבסיטי - בניית אתרים