יתרות מטבע החוץ של סין שוברות שיאים חדשים
 
 
סין הינה המדינה עם יתרות מטבע החוץ הגדולות ביותר בעולם. תוצאות הרבעון השני של 2011 מצביעות על התחזקות נוספת והגדלת היתרות העומדות לרשות סין, אבל בכך גם גובר הלחץ האינפלציוני במדינה. גורמים בארה"ב מצביעים על כך שהגורם המרכזי למגמה הנוכחית הינה התעקשותה של ממשלת סין לקבע את שער החליפין של המטבע הסיני אל מול הדולר ברמה של 6.5 יואן לדולר.


 

היתרות מהוות למעשה אינדיקציה למדיניות ההתערבות של הבנק המרכזי של סין היות והן משקפות את היקף רכישת המטבע הזר, ממש כפי שנוהג הנגיד הישראלי סטנלי פישר. גם בישראל בשביל למתן את צניחת ערך הדולר מול השקל נקט בנק ישראל בצעד שנוי במחלוקת של רכישת דולרים בהיקפים גדולים.

 
ברבעון הראשון של השנה גדלו יתרות מטבע החוץ של סין ב- 197 מיליארד דולר, וברבעון השני התווספו עוד 153 מיליארד. מדד המחירים לצרכן עלה ב- 6.4% במחצית הראשונה של השנה, העליה הגבוהה ביותר בשלוש השנים האחרונות. אנליטים אומנם מעריכים כי האינפלציה תתמתן בהמשך השנה, אבל המשק הסיני נמצא במצב של כוננות. לי גאנג ליאו, ראש מחלקת סין בבנק איי-אן-זד, טוען כי "מדיניות ההתערבות של הבנק המרכזי של סין גרמה לעודף חסר תקדים ביתרות מטבע החוץ של סין, וזה לא יתרום ליציבות".
באחד השווקים בסין. "אנחנו לא מספיקים אפילו להחליף את תוויות המחירים"


 
לא נותר אלא להמתין ולראות כיצד תוצאות רבעונים שלישי ורביעי יהיו, ומה תהיה השפעתם על האינפלצייה בסין.
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים