חיי הלילה בסין

  

סין נדמית לפעמים כמדינה המנהלת מלחמה בלתי פוסקת עם העבר שלה. המתח המתמיד בין המורשת התרבותית של "העולם הישן" אשר כמעט ולא היה חשוף להשפעות חיצוניות, והעולם החדש – של הכפר הגלובאלי, בא לידי ביטוי בניגוד שבין ההתנהלות השמרנית למדי של המדינה ובין חיי הלילה הנוצצים בערים הגדולות. כך למשל, מתקיימים זה לצד זה מועדוני לילה סוערים בהם ניתן לרקוד ולשתות אלכוהול, ומקדשים עתיקים בהם נשמרת הצניעות וההקפדה על מסורות העבר.

 

בסין, כמו ברוב המדינות בעולם, האזורים בהם ניתן למצוא את חיי הלילה הסוערים ביותר, נמצאים בדרך כלל בלבם של המרכזים העירוניים הגדולים, עם החשיפה המקסימלית להשפעות בינלאומיות, דהיינו -  שנגחאי, בייג'ינג והונג קונג.

 

חיי הלילה בהונג-קונג הם ככל הנראה המרשימים ביותר בסין. על אף העובדה שהונג קונג שייכת לסין, הרי שסין הכריזה על מדיניות נפרדת לחלוטין בטיפול בהונג קונג ("מדינה אחת, שתי שיטות" נקראת מדיניות זו), עובדה אשר מאפשרת להונג קונג להתנהל בפלנטה מקבילה לסין בכל הקשור לפתיחות ו"מערביות".  הקשרים ההיסטוריים לעולם הגדול העניקו לעיר יתרון ביצירת מקומות בילוי עבור האוכלוסייה המקומית, כמו גם עבור תיירים מכל רחבי העולם. בהונג-קונג ניתן למצוא אינספור בארים ומועדונים. מאידך, זהו אחד המקומות הבודדים בסין בהם בילוי =כסף...  ברור שהעלויות עדיין נמוכות משמעותית מערים כגון טוקיו או לונדון, אבל בהשוואה לשאר ערי בסין, הרי שהן יכולות להיות גבוהות באופן מפתיע. חיי הלילה בהונג-קונג משקפים השפעות של היסטוריית העבר של המקום – כך למשל, רוב הבארים הינם בסגנון בריטי או אירי, כולל הופעות מוזיקה חיות. בעיר מספר רב של מועדוני ריקודים בהם ניתן לרקוד לצליליהם של מגוון סגנונות מוזיקליים – החל מרגאיי, דרך האוס וכלה בפופ סיני. חיי הלילה ההונג-קונגיים נחלקים בין שלושה אזורים עיקריים:  Kowloon: שם ניתן למצוא את המגה-מועדונים והקוקטייל-בארים הנוצצים והיקרים; Tsim Sha Tsui ו-Chatham Roads: בשני אזורים אלה נמצאים פאבים ומקומות בילויי שכונתיים יותר. 
   
 

בתחרות צמודה עם הונג-קונג, נמצאים חיי הלילה האינטנסיביים של שנגחאי. למעשה, נראה כי בשנגחאי יש מגוון רחב יותר לבילויים מאשר בהונג-קונג. מאידך, בניגוד להונג-קונג, אין לשנגחאי מרכז חיי לילה מוגדר. חיי הלילה בשנחאי מתפרסים ממש כמו העיר עצמה, כאשר מרכזי הבילוי פזורים פה ושם. למרות זאת, את הבארים והמועדונים הפופולאריים ביותר קשה לפספס, אבל כדי למצוא את המקום "להיות" אחרי רדת החשכה כדאי תמיד להיעזר בתושב מקומי מעודכן ואמין. בכל מקרה, חשוב לזכור כי ככל שתהיה קרוב יותר ל-""Bund, כך מחירי הכניסה למועדונים ועבור משקאות אלכוהוליים ירקיעו שחקים. המועדונים הלוהטים ביותר נמצאים באזור זה ומתהדרים בשמות "מסתוריים" כגון: Real Love  ו- The Choice Shanghai Nightlife Hot Spot. שמות אלה נכונים לעכשיו. כברוב העולם, כך גם במועדוני שנחאי: "One day you're IN and the next day you're OUT"...

 

מקומות בילוי סוערים לשעות הלילה ניתן למצוא גם בבייג'ינג, באזור הנקרא Sanlitun. אזור זה ידוע גם כ"רחוב הבארים". כפי שניתן לנחש משמו, באזור זה לא חסרים מקומות בילוי. שני הרחובות העיקריים בהם נמצאים מקומות הבילוי הינם: Sanlitun Lu ו-Sanlitun Nanlu.הראשון פונה בעיקר לתיירים, ואילו השני, אהוב יותר על הבליינים המקומיים.  אזור בילוי נחמד נוסף נמצא ברחוב של כחצי ק"מ בשם Nanluoguxiang (בטבעת השנייה). רחוב זה בנוי בסגנון המסורתי של רחובות הערים הסיניות וכיום מאכלס מגוון של מסעדות, בתי קפה, מועדוני קריוקי ובארים.

 

תעשו חיים!

 

לייבסיטי - בניית אתרים