חדש בליגת הכדורגל בסין –  אנלקה
 
חלוץ קבוצת צ'לסי, ניקולה אנלקה, עומד לעשות הסטוריה ולהיות כדורגלן הצמרת הראשון בעולם העובר לליגה הסינית – או בשמה המדויק, "הסופר-ליג".
 
אנלקה חתם עם קבוצת שנגחאי שנחואה ואמור להגיע לשנגחאי כבר בחודש הבא. עם תום החוזה בן השנתיים יש להניח כי תסתיים הקריירה המפוארת של השחקן הצרפתי בן ה- 32.

המועדון החדש של אנלקה מסרב עד כה להסגיר את תנאי השכר שסוכמו, אולם ציין כי השכר יעלה על זה שקיבל אנלקה בקבוצת צ'לסי.  שנגחאי שנחואה יהיה המועדון התשיעי במספר בקריירה של אנלקה, ששיחק במדי ארסנל, ריאל מדריד, בולטון וכאמור צ'לסי בעבר.
יש לציין כי אנלקה מגיע לליגה הסובלת מאיכות כדורגל ירודה משמעותית בהשוואה למה שהורגל באירופה. שערוריות שחיתות חוזרות ונישנות בשנים האחרונות תרמו גם הן למוניטין המפוקפק של הליגה. בשנה שעברה נעצרו בכירים רבים בעולם הכדורגל, כולל שופטים ומנהלים בכירים של ליגת הגברים והנשים, ואפילו חלק ממנהלי הנבחרת הלאומית. בעקבות החקירות שבוצעו, הודחו כמה קבוצות צמרת מהסופר ליג. בהתאם, על אף היות ענף הכדורגל בבסיסו פופולארי מאוד בסין, מקרי השחיתות ותעשיית ההימורים הלא חוקית בענף גרמו לירידה חדה בצפיה במשחקים. 

התאחרות הספורט הסינית, מצידה, מנסה לשנות את תדמית הסופר ליג. קבוצות כדורגל רבות עסוקות בגיוס שחקנים מובילים מליגות אירופאיות בעיקר ואף מדרום אמריקאיות. הסופר ליג מונה 16 קבוצות, והתקשורת הסינית מדווחת כי סך ההשקעה בגיוס שחקנים זרים בשנה שעברה עמד על 316 מיליון דולר.

בחודש יולי האחרון למשל, הקשר הארגנטינאי דריו קונקה הפך לשחקן הכדורגל היקר בכל הזמנים בליגה הסינית, עם רכישתו ע"י קבוצת גואנגג'ואו אברגראנד בסכום של 10 מיליון דולר.

לסיכום, נבחרת סין בכדורגל גברים מדורגת היום 72 בעולם בדירוג פיפא. בהשוואה להישגים הגבוהים של הספורט הסיני בזירה הבינלאומית, הכדורגל מפגר מאחור, ובגדול. יש להניח כי נקיון הארוות וההשקעה המסיבית בשחקנים זרים יעלו את רמת הסופר ליג באופן משמעותי, ובכך יתרמו להתחזקות הנבחרת הלאומית.
לייבסיטי - בניית אתרים