24 שעות במקאו (
MACAU)

 

מקאו ממוקמת על גדתה המערבית של דלתת נהר הפנינים (Pearl river) במרחק שעת מעבורת מהונג קונג. האזור נתון בשליטה מנהלית סינית וכולל את מקאו פנינסולה וטאיפה והאיים הקולוניים (Macao Peninsula and Taipa, Coloane Islands). מקאו מהווה בראש ובראשונה מרכז תרבותי ייחודי, תולדה של סינרגיה של השפעות פורטוגזיות וסיניות.

 

לא מפליא אם כן, שתערובת משובחת זו של בילויים, תרבות, היסטוריה ומזון משובח, מהווה אתר תיירותי ממדרגה ראשונה, הסוחף אליו מבקרים רבים מכל העולם מידי שנה. ואכן, בשנים האחרונות משווקת מקאו בעיקר כאתר שעשועים למבוגרים, המשלב הימורים לצד מטבח משובח הכולל השפעות פורטוגזיות ומאכלי ים זולים אך מופלאים.

 

בילוי בן 24 במקאו מומלץ לפתוח בארוחת בוקר טיפוסית, הכוללת מבחר של מאפים חמים מן התנור מבית היוצר של המאפיות הפורטוגזיות הרבות המאכלסות את הרחוב המוביל להריסותיה של כנסיית פאולו הקדוש (Iconic Ruinas the sao Paulo). הכנסיה, שנבנתה ככל הנראה כבר בשנת 1604, הינה אחד מסמליה של מקאו. לאחר הביקור בכנסיה כדאי להמשיך למבצר Forteleza de Monte הסמוך, שנבנה ב- 1617 ולמוזיאון האומנות הקדושה (Museum of Sacred Art) שנבנה בתוך המבצר ומציג גרסאות סיניות מרתקות של מלאכים סמוראים, של ישו ומרים, וכל זאת ללא תשלום. 

 

משם ניתן להמשיך למרכזה המיתולוגי של מקאו - כיכר סנאדו (Largo de Senado) המשובצת מבנים ניאו קלאסיים וכנסיות, צבועים בצבעי פסטל מאירי עיניים. אם בשלב זה של היום הרעב שוב מתעורר, מומלץ לעצור במסעדה העתיקה ביותר בפנינסולה ששמה Fat Siu Lao לארוחה "מקאו-סינית" אותנטית.

 

ואיך אפשר בלי מתנות לאלה שנשארו בארץ מאחור? חשוב לדעת כי מקאו מהווה מרכז ידוע של פרטי אומנות סינית, שכיות חמדה ועתיקות למכירה. לעיתים קרובות ניתן לצפות באמנים בפעולה בצידי הרחובות טרקנה ו- אסטלגנס Tercena  and Estalagens)), הגובלים בכיכר סנדו. אך זכרו להתמקח! להתמקח! ולהתמקח!

 

בכדי ליהנות מפנורמה מלאה של מקאו טפסו למבצר גוויה (Fortaleza de Guia) שנבנה בין השנים 1622 ל- 1638 והשוכן בפסגת הגבעה הגבוהה בעיר.

 

ומה לגבי הימורים? במקאו יש הכל מכל. במועדון "רוכבי הסוסים" בטאיפה, המרוצים מתחילים כבר בשבע בבוקר. הזירה הפתוחה, בעלת חמשת הקומות, מכילה עד 15,000 צופים בו זמנית ומצוידת במיטב המתקנים. הכניסה חופשית, למעט למקומות ביציע המכובדים. שולחנות בלק ג'ק ממתינים לכם במסעדת מלון קזינו (Casio hotel) לצד מזנון עשיר במאכלים סיניים, יפניים, איטלקיים, תאילנדיים ואחרים, כדי שלא יהיה משעמם בפה.

 

בערב, לאחר יום גדוש בהיסטוריה, הימורים, ארוחות טובות וקניות אפשר וכדאי לקנח באלכוהול וישיבה נינוחה באחד מהברים השקטים והמזמינים באזור "לן קוואי פונג" (Lan Kwai Fong district) המרוחק כעשר דקות נסיעת מונית מכל נקודת מוצא נתונה במקאו.

 

על מנת שתוכלו להפיק את המרב מחופשתכם העתידית במקאו, טרם יציאתכם לדרך חשוב לדעת:

§   כניסה למקאו מותרת למצטיידים בדרכון בלבד לשהייה של עד 20 יום.

§   שער החליפין של המטבע המקומי, הנקרא "Pataca" (או (MOP ביחס לדולר, הינו 8:1.

§   השפות הרשמיות הן סינית ופורטוגזית. ניתן להסתדר עם אנגלית באזורים התיירותיים והממשלתיים אך לא מומלץ לנסות לתקשר באנגלית עם המקומיים, ביניהם נהגי המוניות.

למידע נוסף לתייר ניתן לפנות למשרד התיירות של מקאו: www.macaoutourism.gov.mo.

 

לייבסיטי - בניית אתרים