24 שעות בגאונגג'ואו

 

תערוכת קאנטון אשר נערכת בסוף החודש עתידה למשוך אלפי מבקרים ישראלים, אשר ישהו בעיר גואנגג'ואו בין חמישה ימים לשלושה שבועות. מה עושים עם חלון של 24 שעות בעיר?

עבור הסיני המצוי, העיר גואנגג'ואו (Gaungzhou), מתקשרת בעיקר לדבר אחד – מזון. גואנגג'ואו מפורסמת במטבחה המגוון, הכולל חטיפים, תבשילים מורכבים וארוחות קלות. אבל מה יש לבירת מחוז גאונדונג להציע למבקר הזר אשר איננו מקומי?


להלן הצעת ביקור המבוססת על נסיוננו: 
 

השעה שש וחצי בבוקר: מכיוון שיש בידינו רק 24 שעות בעיר, כדאי להתחיל מוקדם עם עליה לאחד מסמליה המובהקים של העיר – הר Baiyun, ממנו ניתן לצפות בזריחה, ולהשקיף על העיר ועל הפארקים הרבים המקיפים אותה. האמיצים שביננו יוכלו גם לקפוץ קפיצת בנג'י מהמקום המיועד לכך בראש ההר.

 

השעה שמונה וחצי בבוקר: אפשר להצטרך לארוחת דים-סאם ותה מקומית ב: Song Feng Xuan, בית אוכל מסורתי, שהמנות עולות בו עולות בממוצע 4 יואן (0.6$). מהרגע שהתיישבת אתה מוזמן להצטרף למקהלה המקומית ולשיר איתה שיר מקומי..או שניים. 

 

השעה עשר וחצי בבוקר: גאונגג'ואו היא בירת מגזרות הנייר של סין, ועל כן מומלץ לבקר בסמטאות סביב מקדש Chen Clan אשר ממוקם ב- Zhongshan Lu. סמטאות אלו מהוות אואזיס קטן של אמנים, וזהו מקום מצוין לערוך בו קניות או פשוט להתבונן באמנים השונים עוסקים בעבודות היד שלהם, כגון מגזרות נייר מסורתיות, רקמה מקומית או עץ מגולף. 
 

השעה אחת הצהריים: עכשיו אפשר להירגע ליד Pearl River, עם ארוחת צהרים במקום שנקרא: "1920 German Bar and Restaurant". לא מומלץ להגזים באכילה, כי סעודת הלילה עוד מחכה לנו...

 

השעה שתיים וחצי: מהמסעדה, ניתן לשוטט בנחת לאורך ה - 'mini-Bund', על גדות ה- Pearl River, עד ל- Shamian Island, על רחובותיו הציוריים עם ארכיטקטורת שנות ה-20 של המאה ה-20. בתי הרחוב שמשו בעבר בתי מסחר, ומשמשים היום למגורי הדיפלומטים בעיר. ניתן לשתות כוס תה מסורתית בכל בית תה מקומי על גדות הנהר.

 

השעה שש וחצי בערב: המטבח הקנטונזי (Cantonese cuisine) חייב להיות על סדר יומו של כל תייר בעיר, אז למה לא לבקר במסעדה המקורית של גואנגג'ואו באתר ההיסטורי Wenchang Nan Lu, או ב"אחיותיה" התוססות של המסעדה המקורית באזור Tianhe , שהינו איזור דמוי Pudong: עירוב של רחובות רחבים ומגדלים עסקים רבי קומות.

 

השעה תשע וחצי בערב: עד עכשיו סביר כי כבר פיתחנו צמא...במורד Jiansheliuma Lu, ליד Garden Hotel, ניתן למצוא בארים ובתי קפה רבים. אבל מומלץ להתרחק מעט מההמון, ל- Friends Daily, הממוקם ב- Taojin Lu, ולבחור בקבוק יין מהמבחר הענק שברשותם, וללוות את השתייה במנות קטנות ואיכותיות של מזון מקומי ומיובא.

 

השעה שתיים עשרה בלילה: אם אנחנו עדיין רוצים לחגוג, כדאי להגיע ל- New Era, מועדון בו ניתן לשמוע את המוזיקה האלקטרונית החדישה ביותר מנוגנת ע"י MCs  בהופעה חיה (צריך רק לזכור לא ליפול לתוך בריכת השחייה בדרך לרחבת הריקודים...). זהו בילוי זול ושמח ואחריו ניתן להמשיך ל- Cave Bar או ל-  Gypsy Kings, שניהם מועדוני מוזיקה אלטרנטיבית ליד ה- Garden Hotel.

למרות שהיו אלה 24 שעות אינטנסיביות, יש לציין כי באמת מדובר בנגיעה קטנטנה על קצה המזלג, בעיר שדרושות לה הרבה מעבר ל-24 שעות.

 

לטיפים והמלצות נוספות בנוגע למקומות בילוי, תחבורה, מלונות מומלצים, טיפים לטיולים, בידור ופעילויות מומלצות נוספות, ניתן להיכנס לאתר: http://www.chinatraveldepot.com/N23-24-hours-in-Guangzhou

לייבסיטי - בניית אתרים