סין – ארוחה, שתייה חריפה ו...עסקים
 
בנסיעת העסקים המתוכננת לסין,קחו בחשבון ארוחות המלוות בשתייה חריפה כחלק בלתי נפרד מהתהליך.
אנשי עסקים יודעים היום שהארוחה אליה הוזמנו ע"י המארח בסין תלווה בשלל מנות שונות ומגוונות המונחות במרכז השולחן, מהן יוזמנו לטעום וליהנות. במקביל יורמו הכוסיות מלוות בברכות בזו אחר זו, עם קריאת "גמביי" (לחיים בסינית).
 
"גואנשי" הינו מונח מרכזי בתרבות הסינית, אשר מתייחס לרשת חברתית ועסקית של הפרט. באומנות יצירת החיבור החברתי עפ"י התרבות הסינית האוכל והשתייה הם מוטיב מרכזי בעיקר בעולם העסקים. הישיבה יחדיו מסביב לשולחן לאכילה ושתייה משותפת, המנות המשותפות, החלפת מתנות, סיפורים ובדיחות - כל אלה נרקמים יחדיו לכדי חוויה מיוחדת. המסכות והמחסומים הרשמיים מוסרים, ההשתכרות הקלה (במקרה הטוב...) מאפשרת לצד המשוחרר, האישי יותר, להשתחרר ובכך מסייעת למתבונן לתהות על קנקנו של חברו וללמוד לתת בו אמון כחלק מביסוס הקשר העסקי ביניהם.
 
בארוחות רבות נראה לעיתים כי יש תחרות סמויה בין המשתתפים מכל צד לשולחן, מי יישכר את המנהל של הצד השני יותר. אם מצאתם את עצמכם בסיטואציה שכזו, תוכלו תמיד לסרב בנימוס, אבל אם תחליטו "ללכת עם הזרם" בהתאם לתרבות העסקית המקומית, כדאי לכם גם לזרום עם השתייה ולהעריך את המארח על מאמציו ליצור קרבה ברמה אישית. מסתבר שכישוריך כמשתכר יכבדו אותך לא פחות מכישוריך במשא ומתן עסקי. בהמשך כמובן, תצאו יחד מהמסעדה שעונים זה כל כתפו של זה וממתינים למונית שתאסוף אתכם לבית המלון.

 
היין הפופולארי ביותר בסין הוא ה"מאו טאי", שנקרא בפי המקומיים יין לבן אולם בעצם מדובר בוויסקי לבן ויקר בשיעור ריכוז של 54%. כמה כוסיות מהלבן-לבן הזה, וגם החסונים ביותר יתחילו להתנדנד. 
 
הבירה הינה המשקה האהוב על הסינים ולמעשה הינה המשקה השני הפופולארי בסין, אחרי התה. הבירה מהתוצרת המקומית נקראת צ'ינג דאו, על שם העיר בה היא מיוצרת QINGDAO – עיר חוף ציורית בחוף המזרחי בעלת עבר מעניין הכולל שיעבוד לשלטון גרמני. מאז ימי השלטון הגרמני ועד היום זו הבירה שנחשבת לטובה ביותר בסין. צ'ינגדאו הינה בירה בהירה עם אחוז כהל נמוך ולכן בלתי מזיקה יחסית ומאפשרת גם לחלשי הקיבה לשתות כמה וכמה בקבוקים בלי להתבלבל.

אז...... לחיים!
 
 

 
 
 

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים