מוצר החודש – מתנות לחגים – דיסק און קי בשלל צורות

 

עם פרוס החגים אנו מוצאים עצמנו שוב בדילמה הקבועה של הצורך להעניק מתנות לעובדי החברה, בני משפחה ושאר מקורבים, והרצון שהמתנה תהיה ייחודית ושימושית כאחד. בנוסף, היה נחמד אם היינו יכולים להוסיף גוון פרסומי ייחודי שלנו, משהו עם נגיעה קצת יותר אישית.

 

מה עושים?

 

השנה החלטנו שבמקום להעניק מגבות, כלי מטבח ושאר פריטי בית נדושים, נלך על מוצר שימושי להפליא, כזה שברגע שהתנסית בו, כבר לא תוכל בלעדיו – הדיסק און קי.

דיסק און קי (לפי האקדמיה ללשון העברית יש לקרוא למכשיר "החסן נייד") הנו מכשיר אחסון נתונים זעיר למחשב. הדיסק און קי מצטרף למשפחה ותיקה של אמצעי "מדיה נתיקה" (מדיה מגנטית שמאפשרת שמירת נתונים, הניתנת לניתוק מן המחשב בקלות יחסית). חברים אחרים במשפחה - הדיסקטים לדורותיהם, הדיסקים (CD) וה-DVD.

השם המסחרי הוא "DiskOnKey", המרמז על גודלו הזעיר ועל ניידותו, מונח שהפך למעין שם גנרי של הטכנולוגיה. התפתחותם של אמצעי האחסון הניידים או במילים אחרות דיסק און קי, הביאה מהפכה לאופן בו אנשים משתמשים במידע. תמונות, סרטים ומסמכים הפכו זמינים בכל מקום בו יש עמדת מחשב בעלת חיבור USB. גודלו הזעיר של ההתקן מאפשר עיצובים מגוונים והתייחסות אליו כאל אביזר אופנה או צעצוע מנהלים. בנוסף, ניתן לבחור בדיסק און קי עם רמות זיכרון שונות, החל מ- 128 מגהבייט, כלה ב- 32 ג'יגה.

מרבית הדיסק און קי מגיעים מסין, ובעיקר ממחוז גואנגדונג, בדרום מזרח סין. מגוון הצורות אדיר וישנן אין סוף אפשרויות לשטחי פרסום (ראה דוגמת כרטיס אשראי אשר הנו דיסק און קי).

כמה עולה התענוג בארץ לעומת סין?

דיסק און קי עם 2 ג'יגה יעלה בסביבות 50-100 ש"ח, תלוי בעיצוב. בסין הוא יעלה כ- 5 דולר (20 ש"ח לערך)

8 ג'יגה יעלה בארץ בסביבות 100-150 ש"ח. בסין עלותו תהיה כ- 15 דולר (60 ש"ח לערך)

     

 

                                                                 

לייבסיטי - בניית אתרים