כלכלת סין – תמונת מצב
 
על רקע דיווחים שליליים המגיעים בעיקר מאירופה וארה"ב, והחשש כי כלכלת העולם כולו תגרר לקפאון נוסח 2008, פורסמו החודש נתונים מעניינים ביותר אודות מצבה הכלכלי של סין, בעיקר בהיבט של התעשיה.
 
משקלו של סקטור התעשיה בסין בסך התוצר המקומי הגולמי עומד על 40%.  התעשייה למעשה כוללת מפעלי ייצור ועיבוד חומרי גלם ומחצבים. בשנת 2008 המשבר הפיננסי העולמי גרר האטה בגובה של 5.4% בתפוקת המפעלים, וצמיחתה של סין ירדה לשיא שלילי בעשור שלם של 6.8% בלבד ברבעון הרביעי של 2008.
 

ומה קורה כרגע?
 
בנק HSBC מסין מדווח החודש כי הסקטור היצרני במדינה רושם האטה חודש שני ברציפות.

הירידה 
 נובעת כפי הנראה מההאטה הנוספת באירופה ובהתאם מהירידה בהזמנות.
מדד הרכש בסין ,( PMI - ( Purchasing Managers' Index 

הבוחן את תפוקת ותוצרת המפעלים עוד בטרם הנתונים האמיתיים מתפרסמים, עמד על 49.8 נקודות, כאשר 50 נקודות מסמנות את נקודת הצמיחה החיובית.
הנתונים הסופיים יתפרסמו בראשון לספטמבר.
הבורסות בסין הגיבו לנתונים באנחת רווחה, היות והחשש היה מפני ירידה חדה יותר.
 
יחד עם הירידה הנוכחית בכושר היצור של המפעלים, הרי שכלכלת סין ממשיכה לצמוח בקצבים גבוהים. הייצוא במדינה בחודש יולי האחרון היה גבוה ב- 14% מהחודש המקביל אשתקד. התחזיות הנוכחיות מדברות על צמיחת הכלכלה בשיעור של 9% במחצית השניה של 2011.
 
במקביל, החשש מאינפלציה גבוהה ממשיך להדיר שינה מעייני קברניטי המדינה, כאשר ביולי האחרון נמדדה אינפלציה בגובה 6.5%. הממשך הסיני מנסה באמצעים מוניטרים נוקשים לרסן את עליית המחירים, אולם עם הצלחה מוגבלת מאוד עד כה.
לייבסיטי - בניית אתרים