מה גודל הבונוס ושכרו של מנכ"ל בנק בסין?

 

תופעת הגינוי וההתנגדות למשכורות הענק של המגזר הפיננסי עלתה לכותרות בשנתיים האחרונות בכל רחבי העולם, במיוחד במדינות אשר נפגעו משמעותית מהמשבר הכלכלי העולמי. גם אצלנו בביצה, בלי כל קשר למשבר יש לומר, נשמעות חדשות לפרקים קריאות להגבלת שכר הבכירים במשק.

ומה קורה בכלכלה השלישית בגודלה בעולם -  בסין? החודש פורסם כי פרנק ניומן, ראש הדירקטוריון ומנכ"ל בנק שנג'ן פיתוח, קיבל עבור שנת 2009 בונוס שערורייתי ותקדימי במונחים סיניים, בסך 17.4 מיליון יואן, השווים ל- 2.5 מיליון דולר אמריקאי.

 

מרבית הבונוסים בסין ניתנים בפריסת תשלומים למשך 3 שנים, ולא בתשלום מזומן בודד. מדיניות זאת, אשר עולה בקנה אחד עם הנחיות הבנק המרכזי בסין, מיועדת לצורך ריסון ומיתון השקעות מסוכנות ע"י בכירי השוק.

 

בעקבות המשבר הכלכלי הבינלאומי, ושערוריות הבונוסים והשכר המנופח של בכירים שליוו אותו בכל העולם, גם בסין החל השלטון לתת את הדעת על ההשתוללות חסרת הרסן של בכירי הבנקים וחברות הביטוח. המצב בסין מורכב ורגיש במיוחד משום שהמינויים של הבכירים בחברות הממשלתיות נעשים בדרך כלל ע"י המפלגה הקומוניסטית, עובדה אשר מושכת אש ותרעומת רבה. יש לציין כי  במונחים מערביים משכורות הבכירים שמונו ע"י המנגנון הממשלתי צנועות, אבל עדיין מדובר בשכר גבוה מאוד בהשוואה לשכר ההממוצע בסין.

 

בשנת 2008 למשל, הרוויח מנכ"ל ונשיא אחד הבנקים הממשלתיים הגדולים ביותר בסין Industrial & Commercial Bank of China Ltd, שכר בגובה 235,000$ בלבד. באותה שנה, הרוויח מנכ"ל בנק סיטיגרופ בסין, בנק פרטי אשר איננו קשור למנגנון הממשלתי, 38.2 מיליון דולר.

 

לסיכום, המדיניות הרישמית הנוכחית של ממשלת סין הינה הגבלת שכר הבכירים בחברות ממשלתיות, ביניהם בנקים, חברות ביטוח, כחלק מהנסיון להוריד הביקורת הציבורת על שכר גבוה בתאגידים.

בנוסף, חבילות ההטבות למנהלים בכירים במהלך השנה האחרונה לא יעלו על 90% משכרם בשנה הקודמת, כך הודיע שר האוצר הסיני בהצהרה. לדברי השר, חבילות השכר זינקו בשנים האחרונות, והן מוגזמות. "קיצוץ בשכר מהווה חלוקה שווה יותר של ההכנסה החברתית ומתאים לאינטרסים של האומה ושל בעלי המניות", כך ציטטה סוכנות הידיעות הצרפתית את שר האוצר.

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים