24 שעות באי היינאן  -
HAINAN

 

האי היינאן הנחשב להוואי של סין, ידוע במזג האוויר הטרופי שלו ובחופיו, ולמרות היותו אזור כלכלי מיוחד בעל  משאבים תיירותיים משנת 1988, הפיתוח הכלכלי במחוז עדיין משתרך מאחור לעומת שאר חלקי סין. במחצית הראשונה של 2009 דורג היינאן במקום הרביעי מהסוף בדירוג התמ"ג במחוזות סין (בסין 33 מחוזות ואזורים כלכליים מיוחדים). 

הממשל המרכזי מתכוון להעלות את הפיתוח הכלכלי במקום לא רק על ידי עידוד תיירות אלא גם על ידי עידוד  ופיתוח התוצרת החקלאית, הסקטור הפיננסי והרחבת חיפושי הגז והנפט.  הסחר הבין-מדינתי עם מדינות האזור – ביואן אמור להתרחב, ביטול הצורך באשרות כניסה יורחב ויינתן ל-21 מדינות. לדברי מזכיר המפלגה באי, WEI LIUCHENG ,הפיכתו של האי ליעד תיירות בינלאומי, לא תשפיע על המדינות השכנות לה – הפיתוח התיירותי, הכלכלי והחברתי באי יוגבל לטריטוריה הסינית בלבד. דברים אלו נאמרו על ידו לאחר טענות שהושמעו מצד פקידים בכירים ויאטנמים הטוענים כי הפיתוח באי ישפיע על  ויאטנם. לדבריו היינאן רואה שכנותיה כחברות ולא תפגע במדינות או עמים אחרים במהלך פיתוחה היא.


כל זה בא לאחר שב-31 לדצמבר הכריז הממשל המרכזי כי ברצונו להפוך את היינאן בעשור הבא ליעד תיירותי  בינ"ל מוביל, כאשר היעד הינו שבשנת 2010 התיירות תהווה כ-12% מהמת"ג בפרובינציה.

במטרה למשוך יותר תיירים החלו בנייתם של תשתיות אתרי צלילה נוספים כמו גם שאר תחומי הספורט הימי, הוכנו אזורי עגינה לספינות תיירים המפליגות מסביב לעולם שירצו לעגון באי.

לא רק תיירות אתנית תהווה מקור משיכה לאי אלא גם תיירות "אדומה" – לקידום ההיסטוריה הקומוניסטית. אירועי קידום כמו תחרויות גולף, שיוט ורכיבה על אופניים מוזכרים אף הם בתוכניות הפיתוח.

בהתאם, נבנתה בהשקעה של 583 מליון דולר, בשנת 2004, תשתית מוסדרת ומתקדמת של תחבורה לאי, וכעת ניתן להגיע אליו ברכבת ומעבורת היוצאות ממחוז גאונגדונג, כמו גם בטיסות המגיעות לאחד משני שדות התעופה באי: Meilan Airport ו- Haikou.

מתי מומלץ להגיע להיינאן? בעיקר בחודשי החורף, בהם הטמפרטורה הממוצעת הינה 16-24 מעלות צלזיוס. בחודשי הקיץ הטמפרטורה מטפסת ל-30 מעלות צלזיוס עם ממטרי גשם.

חופים מומלצים – סאניה, Tianya Haijiao, Dadonghai.

באי 8 מסעדות מומלצות – מתוכן איטלקית אחת ותאילנדית אחת:
Fat Daddy's
Fat Daddy's Bar and Grill
Lanna Thai & The Loft Bar
Sanya Seafood Farming
CoCo Cafe
Windjammer Bar & Grill
Casa Mia
Cong Zhan Ying

 

    

 


 

 

לייבסיטי - בניית אתרים