הקמת מפעל של חברת בואינג בז'ואושאן סין
 
בואינג בשיתוף עם החברה הסינית קומרשיאל איירקראפט קורפריישן התחילו בבניית מרכז לביצוע עבודות גמר, צבע, השלמת פנים המטוס ומסירת מטוסי 737 ללקוחות בסין. המפעל  מתוכנן לבצע 100 מסירות של מטוסי בואינג 737 בשנה, כאשר המסירה הראשונה מתוכננת כבר לתחילת 2018 .

הקמת המרכז בסין מסמנת את ההתרחבות הגדולה ביותר של בואינג מחוץ לארה"ב. חברת בואינג תמשיך לייצר מטוסים מדגם 737 במפעל בסיאטל ארה"ב, אבל המטוסים המיועדים לשוק הסיני יוטסו למפעל החדש בסין, לצורך ביצוע עבודות הגמר עד לביצוע המסירה ללקוח בסין.

המפעל ממוקם ב  ז'ואושאן כ 300 ק"מ דרומית לשנחאי, ישמש גם כמרכז שירות ואחזקה לצי מטוסי בואינג מדגם 737. המפעל אמור להגביר את מהירות הייצור של המטוסים על רקע הניסיונות של החברה להגדיל את קצב הייצור כדי לעמוד בביקוש למטוסים.

שדה התעופה PUTUOSHAN שנמצא בעיר ז'ואושאן נמצא בתהליך של הרחבה בהשקעה כספית של 750 מיליון יואן (כ 108 מיליון דולר)וזאת על מנת להפוך אותו לנמל תעופה בינלאומי. בנוסף לתמיכה בחברת בואינג, המרכז התעופתי בז'ואושאן יפתח שרשרת יצור כוללת עבור מטוסים שתהייה בעלת קיבולת ייצור מסירה ושינוע של 600 מטוסים בשנה בשנת 2025.
 
הקמת המפעל של בואינג בסין מהווה עוד צעד בתחרות שלה מול חברת איירבס, אשר הקימה מפעל בטיאנג'ינג שבצפון סין.  לוחות הזמנים שהתחייבה עליהם איירבס כוללים מסירה ראשונה של מטוס תוצרת סין עוד במהלך 2017.
 
נלקח מה- China Daily

 
לייבסיטי - בניית אתרים