כיצד תראה הכלכלה הסינית ב-2014?
 
מאת: סינחואה ברשת תרגום: עמית אלעזר
 
הוועדה המרכזית של המפלגה הקומוניסטית הסינית פתחה בתאריך ה- 10 בדצמבר את ישיבת העבודה הכלכלית. כינוס זה נערך אחת לשנה, ומתווה את פעילות המערכת הכלכלית, הבנקאית והפיננסית במדינה. במקביל, זהו גם הדרג הגבוה ביותר בסין שתפקידו לספק תכנית פעולה כלכלית.

במסגרת זאת, צפויים המשתתפים לדון בכלכלת המדינה בשנה שחלפה ולקבל החלטות כבדות משקל בדבר המשך פיתוח הכלכלה בשנת 2014.
כינוס זה נערך כחודש לאחר שהמפלגה הקומוניסטית הסינית החליטה במסגרת כינוס המליאה ה-3 על העמקת הרפורמות וכן על הדגשת תפקידו של השוק בכלכלת המדינה. על פי הערכות, החלטות הכינוס צפויות להמשיך את הקו שכבר נקבע..ב-3 בדצמבר השנה ציינה המחלקה הפוליטית בוועדה המרכזית של המפלגה כי בשנת 2014 תדבוק סין בצמיחה יציבה אך גם ביישום רפורמות בכל תחומי הכלכלה והחברה.

עוד נאמר, כי סין צריכה להאיץ את ארגונה מחדש של הכלכלה, לחזק את בנייתן של מערכות השירותים הציבוריים על מנת שאזרחים רבים יותר יוכלו ליהנות מפירות הפיתוח והרפורמה. בנוסף, על סין לדבוק ביישומה של מדיניות יציבה ועקבית, תוך קידומן של רפורמות בתחומי מפתח בכלכלת המדינה.

על פי הערכות כלכלנים, סין תעמוד ביעדים הכלכליים שהציבה לעצמה לשנת 2013. בין מטרות אלו ניתן למנות שיעור צמיחה של כ-7.5% וכן מדד מחירים לצרכן (CPI) מתחת ל-3.5%. במקביל, בשלושת הרבעונים הראשונים של 2013 נוצרו כ-9 מיליון מקומות עבודה חדשים כפי שתוכנן.
 
הכתבה פורסמה באתר הרדיו הבינלאומי של סין
http://hebrew.cri.cn/1/2013/12/10/2s20916.htm
לייבסיטי - בניית אתרים