חגים בסין – אוקטובר, נובמבר, דצמבר
 

יום הלאום – בראשון לאוקטובר נחגגת הקמת הרפובליקה העממית של סין. הרפובליקה עצמה הוקמה ב 21 לספטמבר 1949, אך יום הלאום נחגג בראשון לאוקטובר כל שנה. האזרחים מקבלים 3 ימי חופש בתשלום ובצירוף עם סוף השבוע ישנו שבוע שלם של חופש. החג תוכנן כך כדי לאפשר לאנשים הגרים רחוק ממשפחותיהם לנסוע לביקור ארוך בבית גם אם המרחק הוא רב. ישנן חגיגות המאורגנות על ידי השלטון בכל המדינה כגון קונצרטים וזיקוקים ומקומות משמעותיים, כמו כיכר טיאננמן, מקושטים לפי נושאים. החג נחגג ברחבי סין, הונג-קונג ומקאו.
 
חג תשע כפול (יום הקשישים) – ביום התשיעי לחודש התשיעי נחגג חג תשע כפול. בחג זה בעבר נהגו אנשים לצאת למקומות גבוהים ולהעיף עפיפונים בעקבות האגדה של הואן ג'ינג שמספרת כי בממלכת האן המזרחית גרה מפלצת הגורמת למגפה. שני הוריו של הואן מתו במגיפה והוא עזב את אשתו ויצא למצוא דרך להפטר מהמפלצת. אנפה אחת עפה לקראתו והביאה אותו למקדש נסתר בו גר נזיר קדוש. הנזיר לימד אותו להלחם ונתן לו יין ועלים להלחם במפלצת. ביום התשיעי של החודש התשיעי חזר הואן לכפרו ואסף את כל אנשי הכפר על ראש הר סמוך. המפלצת שוטטה בכפרים הריקים עד שראתה את אנשיהם על ראש ההר. הואן הרג את המפלצת והמסורת לעלות למקומות גבוהים ביום התשיעי של החודש התשיעי נוצרה. המספר 9 במסורת הסינית הוא מספר חזק מאד ולכן יום בו שני מספרי תשע חייב להיות יום מיוחד. בפונטיקה הסינית המספר 9 נשמע כמו המילה לנצח ולכן בשנים האחרונות הפך חג זה ליום הקשישים, וליום בו מניחים מזון במקדשים כדי לפייס את רוחות האבות.
 
יום הרווקים – באחת עשרה לנובמבר נחגג יום הרווקים. חג זה יחסית חדש, ומקורותיו נעוצים בשנות התשעים של המאה העשרים. ביום זה רווקים מבוגרים ועובדים נוהגים לקנות לעצמם מתנות. החג מאופיין בסיילים נרחבים בכל רשתות השיווק הסיניות, כמו גם באינטרנט, ומהווה קונטרה ליום האהבה שנועד לזוגות.

 
פסטיבל אמצע החורף – בעשרים ואחד בדצמבר השנה, למרות שלפעמים נחגג הפסטיבל בעשרים ושתיים לדצמבר, חל היום הקצר ביותר בשנה. החל מיום זה – הימים מתחילים להתארך והלילות להתקצר. מאורע זה מתקשר מאד למסורת היין והיאנג בסין, שכן ביום זה היין חזק ביותר והחל מיום זה חוזר האיזון לטבע. משפחות מתאחדות בחג זה ונוהגות לאכול מאכלים מסורתיים כגון כדורי אורז דביק המסמלים אחדות. עוד מאכל מסורתי היא מרק כופתאות, מנהג זה החל בעת שושלת האן כאשר ז'אן ז'ואנג'ינג ראה את בני עמו סובלים מהקור ומקבלים אוזניים כחולות ממנו, הוא הורה להכין מרק עם כופתאות בצורת אוזן כדי להאכיל את העניים ולרפא את אוזניהם. אכילת מרק זה נהוגה בחג אמצע החורף עד ימינו. משפחות רבות מתכנסות ומקיימות טקסים במקדשי אבותיהם ולאחר מכן חוגגים בארוחה משפחתית גדולה. בעבר נהג החג לסמל את מעבר השנה עבור בני האדם שהפכו להיות זקנים בשנה מיד לאחר חג החורף, כיום נוהגים לחגוג מנהג זה יותר בראש השנה הסיני.
 
חג המולד – בשנים האחרונות גוברת המסורת לחגוג את חג המולד הנוצרי בסין בעשרים וחמישי לדצמבר כמו ברחבי העולם הנוצרי. החג נחגג בעיקר על ידי קניית מתנות לילדים, ובעיקר בערים הגדולות. סנטה קלאוס נקרא בשמו הסיני – "איש חג המולד הזקן" – שאנג דן לאו רן. מכיוון שבערך אחוז אחד בלבד מאוכלוסיית סין הינה נוצרית, החג נחגג בערים הגדולות המציגות עצי חג מולד וקישוטים ברחובות ופחות באזורים הכפריים של המדינה. מנהג אחד הצובר תאוצה הוא הענקת תפוחים אחד לשני בערב חג המולד. המילה "שלווה" נשמעת כמו המילה "תפוח" בסינית ואנשים נוהגים לתת תפוחים אחד לשני על מנת לאחל להם שלווה בליל חג המולד. 

 

לייבסיטי - בניית אתרים